Fautor - 310 Altitude - Cabernet Sauvignon & Merlot 2022 Moldavské červené víno

Kód: MFA20-2022
Novinka
Značka: Fautor
–14 %
Fautor 310 CS+Merlot
350 Kč –14 % 300 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení

Jedna z nejtradičnějších franczouských asambláží vína v poměru 65/35 je krásným snoubením ovocitosti černého rybízu a sladkých černých třešní. Tóny uzených, sušených švestek a čokolády dominují ve vyvážené chuti tohoto plného, komplexního vína s bohatou dochutí a delikátní astringentností.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cuveé Cabernet Sauvignon - 65% Merlot – 35 % Terroir: vinařská a vinařská oblast IGP Valul lui Traian, mikrozóna Tigheci, vesnice Romanești Sklizeň: Merlot - druhá část září Cabernet Sauvignon - druhá část října Teplota fermentace: 25˚C - 30˚C Vinifikace: 10 dní v nerezovém tanku při kontrolované teplota 25°C - 30°C Zrání ve dřevě: 3 měsíce v sudech z francouzského a amerického dubu

Slavná francouzská směs je dokonalým spojením ovocitosti černého rybízu a sladkých černých třešní. V chuti převládají uzené švestky a jemná čokoláda. Komplexní a bohaté víno s dlouhou dochutí a jemnou svíravostí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Moldavská červená vína
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot
Cukernatost: Suché
Ročník: 2022
Alkohol: 14,4 %
Zbytkový cukr: 3,0 g
Titrovatelné kyseliny: 5,1 g
Bezcukerný suchý extrakt: 33,2
Servírování: 16°-18°C
Párování: Hovězí pečeně, sýry s bílou plísní
Země původu: Moldávie
Barva: Červené víno

Představení rodinného vinařství

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Fautor je rodinný podnik, který připravuje vína, jež inspirují a vyvolávají radost. Filozofie tohoto vinného domu je založena myšlencé krásného životní stylu a na víno hledí skrze prizma umění. 

Název Fautor pochází z latiny a symbolizuje "tvůrce", neboť práce ve vinicích a ve vinařství je neustálým procesem tvorby. Dvojité "F" rámované štítem na znaku vinařství představuje širokou rodinu Fautor a naznačuje myšlenku bezpečí a důvěry spotřebitele v kvalitu finálního produktu.

Vinice vinařství zabírají plochu 350 ha a nacházejí se na jihu Moldavské republiky v regionu vinařství Valul lui Traian. Vinice zahrnují jak klasické  "světové", tak místní odrůdy (Feteasca Regală, Feteasca Neagră, Rara Neagră) a dvě pro Moldávii unikátní španělské odrůdy (Albariño a Tempranillo), které jsou pro tuto oblast zcela vyjímečné. Faktory, které umožňují vinařství Fautor vytvářet jedinečná světová vína, jsou terroir, původní odrůdy a inovativní přístup. Specifické terroir vinic Fautor je tvořené přiléhající biosferickou rezervací pod patronátem UNESCO, les Codrii Tigheci a terasami řeky Prut, která také vymezuje hranici mezi Rumunskem a Moldavskou republikou.

Vinařství se zaměřuje na výrobu vína vysoce kvalitního, které každoročně získává mezinárodní ocenění a těší se uznání spotřebitelů z různých zemí. Šest let po sobě, od roku 2017 do roku 2022, bylo vinařství Fautor označeno jako "nejvíce oceněný vinařský podnik Moldavské republiky" díky získání nejvyššího počtu medailí na mezinárodních soutěžích. Vysoké hodnocení, které bylo uděleno několika vínům z portfolia vinařství od Robert Parker Wine Advocate, otevřelo novou kapitolu v historii vín z Moldavské republiky.