Zlaté Vinařské Litoměřice 2022 Degustační balíček

Kód: SET06
ZDARMAZDARMA 1 960 Kč –10 %
NR sety vin ltm
1 960 Kč –10 % 1 760 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Zvýhodněný set vín oceněných zlatou medailí na největší výstavě českých vín - Vinařské Litoměřice. U příležitosti jubilejního 20. ročníku jsme přihlásili do soutěže i naše vína a nabízíme Vám možnost ochutnat set 4 vín oceněných zlatou medailí na této soutěži. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinařství Old Bridge - Areni Noir Reserve, 2015
Suché červené, 13,50% alk, 3,6 g cukru, 5,0 g titr. kysel. Nádherné víno od malého butikového vinařství rodiny Khalatyan z oblasti Vayots Dzor. Vína byla v této oblasti pěstována a vyráběna již před 6.000 lety a most, který je symbolem vinařství, byl součástí pradávné Hedvábné stezky a na své cestě do Číny po něm přecházel i slavný Marco Polo. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce 1.250 m n.m. a mají zcela specifický půdní profil, který dodává vínům jedinečný charakter. Krásná rudá barva vína je doprovázena aroma ve kterém se mísí ušlechtilé kořenité tóny dřeva, višní, hořké čokolády a stopy kouře. V chuti je plné, příjemně kulaté a harmonicky vyvážené. Víno zrálo 24 měsíců na dubu z Náhorního Karabachu.

Vinařství Armenia Wine - Takar Kangun, 2017
Suché bílé víno, 12.50% alk., 4,9 g cukru, 5,4 tr. kys. Ručně sbírané hrozny tradiční arménské odrůdy Kangun pěstované v oblasti Aragatsotn v nadmořské výšce 1.000 m n.m. 1/3 objemu je před scelením zrána ve franzcouzských a arménských dubových sudech. Víno má světle slámovou barvu. Plnou květinovou vůni s pozadím vanilky. V chuti je svěži, šťavnaté s elegantní dochutí.

Vinařství Vinaria Din Vale - Feteasca Neagra, 2016
Červené suché víno, 13,5% alk., 4,0 g cukru 5,2 g tr. kys. Hrozny z oblasti s chráněným označením původu Trajánův val. V barvě jasně červené s rubínovými odlesky. Ve vůni objevíme švestky a skořicové tóny. Ovocná sametová chuť je podpořena 6 měsíci zráni ve francouzských dubových sudech.

Vinařství Fautor - 310 Altitude - Pastoral 2014
Červené sladké víno, 16,0% alk, 160 g cukru, 4,2 g tr. kysel. Tradiční likérové víno, které bylo dříve uváděno na trh pod názvem Kagor. Je vyrobeno z dobře vyzrálých hroznů Cabernetu Sauvignon a fermentace je předčasně ukončena přidáním vinného brandy. Díky tomu je ve vínu zachován vyšší obsah zbytkového cukru a také obsahuje více alkoholu. Expresivní aroma sušených švestek, kakaa a mandlí je charakteristické pro toto víno. Chuť přezrálých třešní a hořké čokolády dominuje v chuti, které přetrvává velmi dlouho po ochutnání.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: