Fautor - 310 Altitude - Merlot & Rara Neagra 2022 Moldavské červené víno

Kód: MFA21-2022
Novinka
Značka: Fautor
–14 %
310 Merlo Rara Neagra2
350 Kč –14 % 300 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení

Toto víno má intenzivní rubínovou barvu a dominuje mu vůně zralých třešní, černého lesního ovoce, ostružin a rustikálních nuancí. Na patře je jemné, sametové, plné, s jemnými taniny a třešňovými vjemy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Merlot-Rara Neagră je směs suchých červených vín skládající se z 80 % hroznů Merlot a 20 % hroznů Rara Neagră, pocházejících z vinic ve vinařské oblasti Valul lui Traian, mikrozóně Tigheci, vesnice Romanești.

Sklizeň začíná začátkem října z 5,0 hektarů révy Merlot a 3,0 hektarů révy Rara Neagră s výnosem 8 tun na hektar.

Fermentace probíhá při teplotách mezi 25°C a 30°C po dobu 10 dnů v nerezových tancích. Víno zraje 3 měsíce ve francouzských a amerických dubových sudech.

Nejlépe se podává při teplotě 16°C - 18°C. 

Toto víno má intenzivní rubínovou barvu a dominuje mu vůně zralých třešní, černého lesního ovoce, ostružin a rustikálních nuancí. Na patře je jemné, sametové, plné, s jemnými taniny a třešňovými vjemy.

IGP Valul lui Traian: Chráněné zeměpisné označení Valul lui Traian.

Doplňkové parametry

Kategorie: Moldavská červená vína
Odrůda: Merlot, Rara Neagra
Cukernatost: Suché
Ročník: 2022
Alkohol: 14,45 %
Zbytkový cukr: 2,5 g
Titrovatelné kyseliny: 5,0 g
Bezcukerný suchý extrakt: 31,2
Servírování: 16°-18°C
Párování: Pečená masa, čokoládové deserty
Země původu: Moldávie
Barva: Červené víno

Představení rodinného vinařství

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Fautor je rodinný podnik, který připravuje vína, jež inspirují a vyvolávají radost. Filozofie tohoto vinného domu je založena myšlencé krásného životní stylu a na víno hledí skrze prizma umění. 

Název Fautor pochází z latiny a symbolizuje "tvůrce", neboť práce ve vinicích a ve vinařství je neustálým procesem tvorby. Dvojité "F" rámované štítem na znaku vinařství představuje širokou rodinu Fautor a naznačuje myšlenku bezpečí a důvěry spotřebitele v kvalitu finálního produktu.

Vinice vinařství zabírají plochu 350 ha a nacházejí se na jihu Moldavské republiky v regionu vinařství Valul lui Traian. Vinice zahrnují jak klasické  "světové", tak místní odrůdy (Feteasca Regală, Feteasca Neagră, Rara Neagră) a dvě pro Moldávii unikátní španělské odrůdy (Albariño a Tempranillo), které jsou pro tuto oblast zcela vyjímečné. Faktory, které umožňují vinařství Fautor vytvářet jedinečná světová vína, jsou terroir, původní odrůdy a inovativní přístup. Specifické terroir vinic Fautor je tvořené přiléhající biosferickou rezervací pod patronátem UNESCO, les Codrii Tigheci a terasami řeky Prut, která také vymezuje hranici mezi Rumunskem a Moldavskou republikou.

Vinařství se zaměřuje na výrobu vína vysoce kvalitního, které každoročně získává mezinárodní ocenění a těší se uznání spotřebitelů z různých zemí. Šest let po sobě, od roku 2017 do roku 2022, bylo vinařství Fautor označeno jako "nejvíce oceněný vinařský podnik Moldavské republiky" díky získání nejvyššího počtu medailí na mezinárodních soutěžích. Vysoké hodnocení, které bylo uděleno několika vínům z portfolia vinařství od Robert Parker Wine Advocate, otevřelo novou kapitolu v historii vín z Moldavské republiky.