Novinky

Přivítejte jaro růžovými víny!

Čím lépe uvítat tyto jarní slunné dny, než osvěžujícím a vůní neodolatelným růžovým vínem? Zabředněte společně s námi do tajů růžových vín a zjistěte, jaká Rosé pro vás máme nachystána. Jdeme na ně!

Jak se vyrábí růžové víno?

Růžová vína jsou v posledních letech zcela jasným trendem v celoroční konzumaci. Jedná se o skvěle pitelné, barvou atraktivní a svěží chutí vinný grál mezi vinaři v Čechách i v zahraničí. I přesto, že jeho výroba má ve světě své specifické postupy a vyrobit slušné růžové víno není vůbec jednoduché, lze postup výroby popsat zcela jednoduše. Základem každého vína jsou hrozny a u výroby růžového vína se používají ty z modrých odrůd. Výroba pak probíhá podobně jako u červených vín, jen macerace neboli kvašení trvá kratší dobu, řádově několik hodin. Ne nadarmo se ve vinařském světě říká, že růžové víno se narodí jako červené, ale dospívá už jako víno bílé.

Noravank: V kurzu je růžová

Naše vinotéka Noravank vám nabízí zahraniční růžová vína z úrodných oblastí Arménie, Gruzie a Moldávie. Všechna naše Rosé si nepochybně najdou místo ve vašem srdci. Ať už to bude arménské cuvée pro svou zářivě růžovou barvu a vůni tropického ovoce, anebo gruzínské růžové Saperavi, jehož aroma malin a třešní se dokonale pojí s jeho příjemnou tříslovinou. Třetím v naší rodině růžových vín je oblíbený moldavský růžový Cabernet Sauvignon s výraznými tóny jahod a grapefruitů, které vás lehkou chutí vtáhnou do té pravé atmosféry Moldávie.

Růžová cesta ke gastronomickému orgasmu

Růžová vína se v očích someliérů stala jedinečnou kategorií, proto ke každé odrůdě, vzhledem k celkové cukernatosti růžového vína, přistupují zcela specificky. K arménské růžové směsi Areni a Kakhet můžeme doporučit lehké předkrmy nebo ovocné saláty. K příjemné tříslovině gruzínského růžového Saperavi je ideálním partnerem jakékoliv tropické ovoce či dezerty. Zbytková sladkost moldavského růžového Cabernetu přiřazuje k tomuto vínu jako ideální pár grilované ryby, anebo mořské plody.

Své růžové víno si můžete zakoupit na e-shopu, anebo navštivte naši vinárnu v centru Litoměřic. A co teprve naše šumivá růžová vína? Bouřlivý Souvage nebo zcela výjimečný Arménský Charmat Takar Extra brut z hroznů Areni. Poznejte je blíže, přečtěte si o nich více u nás na webu, přijďte si o nich popovídat s námi ve vinotéce, nebo si je objednejte domů ke svému jarnímu stolu.

4x Zlatá z Vinařských Litoměřic 2022

Vinařská turistika je v jarním rozkvětu a vy přemýšlíte, kam vyrazit za dobrým vínem? Přijďte okoštovat naše arménská, gruzínská a moldavská vína na letošní Vinařské Litoměřice. My tam budeme!

Vinařské Litoměřice 2022

Každoročně konaná akce, Vinařské Litoměřice, která je mnohými považována za největší výstavu s vinařskou tématikou v ČR, se po roční odmlce opět vrací na místo činu. V pátek 22. 4. a v sobotu 23. 4. 2022 otevře litoměřické Kulturní centrum své brány a přivítá vinaře, someliéry a další přátele kvalitního vína z Čech, Moravy i zahraničí. Byl by hřích chybět na takové akci? Rozhodně ano!

A proto navštivte jubilejní 20. ročník Vinařských Litoměřic a nenechte si ujít i naši vinotéku Noravank, která vám nabídne vinný košt Arménie, Gruzie a Moldávie u jednoho stolu.

Naše úspěšná vína na Vinařských Litoměřicích

Přijďte je ochutnat i vy! Na přední pozice se řadí Areni Noir Reserve, naše letitá chlouba a arménské červené víno, které rozmazlí všechny vaše smysly. Ochutnat budete moci i arménské víno Takar Kangun nebo moldavská červená vína Feteasca Neagra a Pastoral, která vás vystřelí až k degustačnímu nebi. Všechna tato uvedená vína, která jsou pro svou zemi původu a jedinečné zrající procesy velmi originální, získala od hodnotící komise letošního ročníku Vinařských Litoměřic zlaté medaile! Zvýhodněnou sadu oceněných vín můžete zakoupit zde.

Noravank v srdci Litoměřic

Svět je plný dobrot, které se vyplatí objevovat a ochutnávat. A pokud vám časový harmonogram nedovolí zavítat na sváteční degustaci Vinařských Litoměřic, stavte se v naší vinotéce Noravank v historickém centru královského města Litoměřic. Svou sklenku vína si tak můžete vychutnat v jedinečných prostorech s atmosférou barokního nádvoří, nebo v původně gotických sklepech a ochutnejte i naše sladké či slané pochoutky, které se s našimi zahraničními víny skvěle párují. Věděli jste, že východoevropská kuchyně dokáže zázraky?

Bavte se a vychutnávejte, váš Noravank

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení