Novinky

Arménská vína zahájila 22. Vinařské Litoměřice

Důkazem toho, že kvalitní víno nejen lidi, ale i národy spojuje, je návštěva velvyslance Arménské republiky J.E. Ashota Hovakimiana a velvyslance Moldavska v ČR Alexandra Codreana v Litoměřicích. Na městské radnici je přijal starosta Litoměřic Radek Löwy. 

Stalo se tak v rámci úvodní degustace k akci Vinařské Litoměřice, u které jsme samozřejmě nemohli chybět! Degustace byla zaměřena na vína z Arménie, konkrétně byla představena následující vína:

Malbec - odrůda kterou proslavila Argentina

17. dubna se opět slaví světový den Malbecu.

Malbec je typická odrůda z nového světa. I přesto, že její kořeny byly zapuštěny ve středověké Francii, pravděpodobně v oblasti Cahors, či údolí Loiry, teprve boom obliby vín z "nového světa" na západní polokouli ji proslavil a mnoho milovníků vína má Malbec nezpochybnitelně spjatý s Argentinou. Zde se stala nejpěstovanější odrůdou révy vinné a je považovaná za národní poklad.

Vznik: spontánní křížení odrůd Magdeleine Noir des Charentes a Prunelard

Další názvy: Côt nebo Auxerrois.

Ranní až středně pozdní odrůda. Citlivá na pěstební podmínky Nepravidelný výnos. Špatně snáší jarní mrazíky.  Bobule mívajíc tendenci při dozrávání praskat. Její pěstování je tedy vhodné na méně bujně rostoucích podnožích, v suchých a teplých polohách. Vyšší vzdušná vlhkost a vítr jsou nežádoucí. Půdní nároky má nízké. 

Charakteristiky Malbecu:

 1. Barva a Tělo: Vína z Malbecu mají obvykle intenzivní tmavě fialovou barvu, což je charakteristický rys této odrůdy. Jsou obvykle plnějšího těla s bohatou konzistencí.

 2. Aroma: Malbecová vína nabízejí složité aroma, které může zahrnovat tóny černého ovoce jako jsou třešně, ostružiny a švestky. Dalšími typickými aroma jsou kořeněné tóny, tabák a čokoláda.

 3. Chuť: Malbecová vína mají často výraznější chuť, která je doprovázena jemnými tříslovinami a příjemnou kyselostí. Na patře můžete cítit jemné třísloviny, které dodávají vínům strukturu a délku.

 4. Stárnutí: Malbec je často vhodný pro stárnutí v lahvích, což může pomoci rozvinout složitější aroma a zkrotit třísloviny.

 5. Původní Regiony: Kromě Argentiny, kde se stala hlavní odrůdou, se Malbec pěstuje také v jiných regionech světa, včetně Francie (zejména v regionu Cahors), Chile, USA (zejména v Kalifornii a Washingtonu), v Moldávii a Rumunsku.

 6. Párování s Jídlem: Malbec se obvykle skvěle hodí k masu, zejména k hovězímu a vepřovému. Jeho plná těla a robustní charakter mu umožňují dobře doplňovat silnější pokrmy, jako jsou grilované maso, hovězí steaky a pikantní pokrmy.

 7. Klimatické Podmínky: Malbec preferuje teplé klimatické podmínky, což je jeden z důvodů, proč se tak dobře daří v regionech jako je Mendoza v Argentině. Slunečné dny a chladné noci zde pomáhají udržovat optimální rovnováhu mezi cukrem a kyselinou v hroznech.

 

V naší nabídce naleznete odrůdu Malbec v následujících cuveé

Chateau Purcari - Rosu de Purcari                              Vinaria din Vale - Saperavi + Malbec                         Vinaria din Vale - Apogeu

Návštěva Prowein 2024

Letošní jubilejní 30. ročník této výjimečné akce byl u nás ve znamení hledání nových vín, utužování dobrých vztahů s dlouhodobými obchodními partnery a také pro načerpání inspirace pro náš e-shop i pro vinárnu v centru Litoměřic. 

Koukněte se, jak jsme si to skvěle užili!

Vzpomínky na BENÁTSKÝ KARNEVAL v Noravanku

Pojďte společně s námi zavzpomínat na proběhlou akci u nás ve vinárně, která se nesla v duchu známého Benátského karnevalu. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další shledání u sklenky vína v naší vinárně.

Navázání spolupráce s klubem Zimbru Olymp

Naše vinárna právě navázala dlouhodobou spolupráci s integračním klubem Zimbru Olymp, jehož cílem je sbližování a integrace prostřednictvím sportu, kultury a osvětové činnosti pro Moldavany současně žijící na území ČR.

noravank-spoluprace

Klub je otevřený pro všechny, kteří mají zájem o sport, tělesnou a duševní zdatnost, kulturu a další osvětové činnosti. Více informací o klubu naleznete na https://zimbruolymp.estranky.cz/ 

Těšíme se na společné setkávání a vzájemnou podporu.

Pozvánka na událost BENÁTSKÝ KARNEVAL

Vážení přátelé a milovníci dobrého vína,

tímto si vás dovolujeme pozvat na dvě únorové události, které se budou konat v naší vinárně Noravank Wine v centru města Litoměřice.

 • 22. února 2024 - KARNEVALOVÁ VEČEŘE
 • Od 19:00 v naší vinárně.
 • Všechny důležité informace naleznete ZDE.

 

 • 23. února 2024 - BENÁTSKÝ KARNEVAL
 • Od 19:00 v naší vinárně.
 • Všechny důležité informace naleznete ZDE.

 

Pro rezervaci a nákup vstupenek nám rovnou zavolejte.

 

 

Designed by macrovector / Freepik

Slavnostní uvedení hry SIBIŘSKÉ SPISY

O víkendu jsme se zúčastnili slavnostního uvedení hry SIBIŘSKÉ SPISY v Divadle pod Palmovkou. Bylo nám ctí zde zastupovat vinařství Purcari Wines a jejich vynikající vína.

 

Cricova - oáza šumivých vín a ohromné sklepy

Vinařství Cricova: Tajná oáza šumivých vín a ohromné sklepy

Moldavská republika, malá země východně od Evropy, je často považována za skrytý poklad vinařského světa. Její zeměpisná poloha ji přímo předurčuje pro pěstování vína. Vždyť produkční plochy vinic se nachází z pohledu zemské šířky ve stejné oblasti, kterou ve Francii vymezují oblasti Champagne na severu a Bordeaux na jihu.

Jedno z nejvýznamnějších vinařství v této oblasti, Vinařství Cricova, je známé nejen svými vynikajícími šumivými víny, ale také svými impozantními sklepy, které směle konkurují legendárním podzemním komplexům v Bordeaux.,

Historie a tradice

Vinařství Cricova má bohatou historii navazující na tradici pěstování a zpracování révy v této oblasti sahající až do 15. století. Samotné vinařství, tak jak ho dnes známe bylo založeno v roce 1952, kdy byly pro jeho potřeby uvolněny rozsáhlé prostory důlních štol, které vznikly při lámání vápence pro poválečnou stavební obnovu blízkého hlavního města Kišiněvu.

Šumivá vína: Královská kategorie

Pokud jde o šumivá vína, Vinařství Cricova se pyšní širokou škálou produktů, které si získaly uznání jak na domácím, tak na mezinárodním trhu. Nejvíce se proslavilo svými šumivými víny, která se vyrábějí tradiční, takzvanou francouzskou metodou druhotného kvašení v lahvi z klasických odrůd Chardonnay - víno Blanc de Blancs a Pinot Noir  - víno Blanc de Noirs. Tato vína procházejí druhotnou fermentací v láhvi a následným ležením na kalech minimálně 18 měsíců, což jim dává jemnou perlivost a bohatou chuť. Návštěvníci mohou ochutnat kvalitní vína z řady Cuvee Prestige, které patří mezi nejoblíbenější produkty vinařství. Velmi oblíbenou kategoríí jsou však i lehčí, svěží šumivá vína z řady Crisecco, která se inspirovala velmi populárním šumivým Proseceem. Motoda charmat - druhodné kvašení v nerezových tancích a pouze krátké ležení na kalech je zárukou jemného perlení, krásné ovocité chuti a nekončné zábavy. 

Sklepy jako podzemní království

Největší pokladem Vinařství Cricova jsou jeho ohromné sklepy, které jsou umístěny hluboko pod zemí. Tato podzemní síť sklepů byla vytvořena přirozeně během tisíců let a nyní slouží jako skvostný úložný prostor pro vína. Rozkládá se na ploše více než 120 km a dosahuje hloubky až 100 metrů pod povrchem.

Návštěvníci mají možnost prozkoumat část těchto sklepů během fascinující prohlídky, která zahrnuje i ochutnávku některých z nejlepších vín Vinařství Cricova. Během prohlídky se dozvíte o procesu výroby vína, historii místa a jeho významu pro moldavskou kulturu.

Návštěva Vinařství Cricova

Pokud plánujete návštěvu Moldavské republiky a máte zájem o víno, Vinařství Cricova by mělo být na vašem seznamu. Je to místo, kde se historie a tradice vinařství střetávají s moderním uměním výroby vína. Ochutnávka šumivých vín a prohlídka těchto ohromných sklepů vám zanechají nezapomenutelný zážitek.

Vinařství Cricova je jedním z pokladů moldavského vinařství a nyní je čas ho objevit a ochutnat jeho výjimečná vína. Budete ohromeni krásou a jedinečností tohoto místa, které propojuje tradici s moderností a nabízí vám náhled do světa výroby vína, který se nachází hluboko pod povrchem Moldavské republiky.

Navštívil nás velvyslanec z Arménie

Arménský velvyslanec v České republice, pan Ashot Hovakimian, navštívil 10. srpna 2023 naše Litoměřice. Během návštěvy se kromě setkání s vedením našeho města zastavil i u nás ve vinárně Noravank.

Mnohokrát děkujeme za tuto milou návštěvu, velmi si toho vážíme a těšíme se na budoucí spolupráci na společných projektech.

Doražte za námi na Festival ambasád

Doražte v sobotu 10. 6. na FESTIVAL AMBASÁD!

noravank-festival-ambasad

Noravank Wine zde bude hrdě zastupovat Moldavskou republiku. Přijďte a ochutnejte typická moldavská vína z naší nabídky!

festival-ambasad

Noravank a magazín Cesty za vínem

Přečtěte si náš krátký medailonek v nejnovějším vydání magazínu Cesty za vínem.

 

noravank-special-cesty-za-vinem

 

Odkaz naleznete ZDE. Součástí našeho článku je také kupón na degustační vzorek v naší vinárně. Neváhejte, stahujte a potom za námi doražte do malebných Litoměřic!

Vinařské Litoměřice 2023 - opět zlaté

Výstava Vinařská Litoměřice 2023 byla opět skvělou příležitostí pro mnoho vinařů, aby ukázali své nejlepší produkty a získali uznání za svou práci. Mezi vinaři, kteří se na této výstavě zúčastnili, byla i naše společnost Noravank Wine by Welltex, s.r.o, která se specializuje na dovoz vín z Arménie, Gruzie a Moldavie.

A jak se vinařskému domu Noravank Wine vedlo na výstavě? Bezprecedentně dobře! Společnost získala tři zlaté medaile za svá vína TAKAR ARENI 2020 z vinařství Armenia Wine, PLAI SAPERAVI - BASTARDO 2018 z vinařství Vinuri de Comrat a ROSÉ de PURCARI 2021 z vinařství Chateau Purcar. Další dvě stříbrné medaile za TAKAR KANGUN 2020 (Armenia Wine) a RARA NEAGRA de PURCARI 2021 (Chateau Purcari). Víno Takar ARENI 2020 bylo zároveň vyhlášeno nejlepší zahraničním červeným vínem výstavy. Tento skvělý výsledek je důkazem, že Noravank Wine je opravdu schopen nabídnout špičková vína, která jsou mezinárodně uznávaná.

Vína oceněná zlatou medailí nabízíme k zakoupení ve zvýhodněném setu jako součást naší snahy představit skvělá vína z tohoto regionu co nejvíce zákazníkům. 

V rámci výstavy měli návštěvníci našeho stánku možnost vyplnit kontaktní kartu a získat tak pravidelný přístup k novinkám v našem sortimentu a zároveň se zúčastnit slosování o 4 skvělé věcné ceny. Záznam losování můžete zhlédnout zde.

Vinařství Noravank Wine je známé svým širokým sortimentem vín, které nabízí jak ve vinotéce v Litoměřicích, tak i online prostřednictvím e-shopu. Pokud hledáte skvělá vína z Arménie, Gruzie nebo Moldavie, pak byste neměli váhat a vyzkoušet vinařský dům Noravank Wine. Kromě toho, že nabízí vynikající kvalitu vín, je tato společnost také proslulá svým profesionálním přístupem a skvělým zákaznickým servisem.

Vítězství na výstavě Vinařské Litoměřice 2023 je pro Noravank Wine dalším důkazem, že se jedná o významného hráče na trhu s vínem a že jeho výběr vína je skutečně mimořádný. Pokud tedy chcete ochutnat opravdu kvalitní víno, je Noravank Wine tím správným místem, kam se vydat.

Zachraňte víno!

Česká vláda hodlá v rámci konsolidace státního rozpočtu zavést spotřební daň na tichá vína. Navrhovaná výše daně 23,40 Kč na litr tichého vína může zásadním způsobem ohrozit podobu tuzemského vinařství, jak jej známe. Proto vás žádáme o podepsání petice, skrze níž se společně stavíme proti tomuto návrhu, který nemá v žádném jiném vinařském státě obdoby. Chcete zachránit víno v ČR? Připojte se k nám!

Petiční místo jsme zřídili v naší vinotéce. Stavte se na sklenku a podepište petici - anebo svůj podpis můžete na petici připsat i v elektronické podobě ZDE.

Arménie - kolébka vinařství

Zveme vás na procházku do oblasti na pomezí Evropy a Asie. Na Kavkaz. Nabídneme vám, v několika následujících příspěvcích, možnost poznat více místa, tradice, zvyky i novinky regionu odkud pochází naše vína, která dovážíme do České republiky.

Kavkaz je místem, kde se víno vyrábí již po tisíciletí. Hrozny se zde pěstují na úbočích hor a na slunných svazích v kvalitní půdě. Vinice jsou umístěny v nadmořských výškách 1.000 - 1.500 m n.m., které umožňují růst hroznů s intenzivní chutí a vůní.

Hrozny se zde pěstovaly a víno prokazatelně vyrábělo ještě před příchodem Řeků a Římanů. Vinice a vinohrady se zde rozkládají na rozsáhlých územích, a každý koutek regionu se může pochlubit vlastním specifickým typem vína.

V naší vinotéce máte možnost ochutnat nejlepší kavkazská vína, která jsou vyráběna z tradičních odrůd hroznů. Vína jsou skvělou volbou pro všechny, kdo hledají nejen vynikající chuť a vůni, ale také autenticitu a tradici. Pokud máte rádi vína s bohatou historií a chutí, Kavkaz je pro vás tou správnou volbou. 

Dnes spolu navštívíme Arménii.

1) Geografie a historický vývoj oblasti

2) Historie výroby vína

3) Vinařské oblasti

4) Odrůdy vinné révy

5) Tradiční výroba vína a dnes

1) Arménie je hornatá země v jižní části Kavkazu v Západní Asii. Nachází se mezi Tureckem na západě, Gruzií na severu, Ázerbájdžánem na východě a Íránem na jihu. Arménie má rozlohu 29 743 km² a zhruba 3 miliony obyvatel.

Historie Arménie sahá až do pravěku, ale záznamy o této oblasti se začaly psát až v době antického Řecka. V průběhu staletí byla Arménie vystavena invazím Perské říše, Makedonské říše a Římské říše. V roce 301 n.l. se Arménie stala prvním státním útvarem, který přijal křesťanství jako své oficiální náboženství. V průběhu následujících staletí byla Arménie součástí Byzantské říše, Peršské říše a Osmanské říše.

V roce 1918 se Arménie stala nezávislým státem, ale brzy poté, v roce 1922, byla obsazena Sovětským svazem. Bolestným obdobím novodobých dějin byla Arménská genocida. Systematická masová vražda Arménů, kteří žili v Osmanské říši v letech 1915 až 1923. Během této doby byly Arméni deportováni, mučeni a zabíjeni ze strany osmanských úřadů a vojáků. Odhaduje se, že během genocidy zemřelo více než 1,5 milionu Arménů. V roce 1991 se Arménie stala nezávislou zemí poté, co se Sovětský svaz rozpadl.

Bohužel v době divokého dělení Sovětského svazu došlo k eskalaci dlouhodobého národnostního konfliktu mezi Arménií a Ázerbájdžánem o území Náhorního Karabachu, což je etnicky arménská oblast v Ázerbájdžánu. V roce 1988, když se SSSR rozpadl, Náhorní Karabach, který byl součástí Ázerbájdžánské SSR, požadoval nezávislost a následně byla vyhlášena Náhornokarabašská republika.

Tento konflikt v letech 1991 až 1994 vedl k válečnému střetu mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami, přičemž Arménie podpořila separatisty v Náhorním Karabachu. V roce 1994 byla podepsána dohoda o příměří, která ukončila bojové operace, ale nevyřešila základní problém konfliktu.

Od té doby se konflikt občas zhoršil a v roce 2020 vypukly intenzivní boje mezi Arménií a Ázerbájdžánem. V říjnu 2020 byla uzavřen mírová dohoda, kterou se konflikt dočasně ukončil, přičemž oblast Náhorního Karabachu zůstává de facto pod kontrolou Arménie a zbylé oblasti byly vráceny Ázerbájdžánu. Konflikt však zůstává nevyřešen a stále je to citlivé téma v obou zemích, včetně opakujících se horkých fází konfliktu.

V současné době je Arménie demokratickou republikou s prezidentským systémem vlády.

2) Arménie má bohatou historii výroby vína, která se datuje až do doby před 6 000 lety. Archeologické nálezy ukazují, že v této oblasti byla kultivace hroznů a výroba vína prováděna v průběhu věků, a to i během vlády Peršanů, Řeků, Římanů, Byzantinců a Osmanské říše.

Jeskyně Areni-1 v Arménii v oblati Voyats Dzor je známá tím, že v ní byla objevena jedna z nejstarších dochovaných výrob na vína na světě. Podle archeologických výzkumů bylo toto místo používáno k výrobě vína již před více než 6000 lety. Byly zde nalezeny artefakty, jako jsou hliněné nádoby a stopy po hroznové šťávě, které svědčí o tom, že se zde vyrábělo víno pomocí tradičních metod, jako je lisování hroznů nohama a ukládání do hliněných nádob pro fermentaci. Tento objev podtrhuje význam Arménie jako kolébky vinařství a zároveň ukazuje, jak důležitou roli hrálo víno v kultuře a životě starověkých civilizací.

3) Vinohrady se nacházejí v horských oblastech Arménie, v nadmořských výškách až 1200 metrů nad mořem. Arménie je rozdělena do 5 hlavních vinařských oblastí:

 1. Ararat Valley - Nachází se v údolí řeky Araks, nedaleko od hlavního města Jerevanu. Toto údolí je největším a nejproduktivnějším vinařským regionem v Arménii. Zde se pěstuje většina arménských odrůd hroznů, včetně Karmraze, Areni a Voskehatu.
 2. Vayots Dzor - Nejvýznamnější oblast pro výrobu vína je Vayots Dzor, často nazývaná "království arménského vína". Je domovem nejstaršího vinného sklepa na světě - jeskyně Areni. Vinná reva roste v nadmořské výšce 1 000 až 1 800 metrů. Klima zde je suché. Léta jsou horká a zimy mrazivé, s teplotami klesajícími až na -30 ℃. V těchto drsných podmínkách přežívají pouze nejsilnější révy. Oblast je vyhlášená pěstováním variet odrůdy Areni.

 3. Tavush - Nachází se v severovýchodní části Arménie, na hranicích s Gruzií a Ázerbájdžánem. Tento region je známý pro své červené víno a pěstuje se zde odrůda hroznů Tavush.

 4. Armavir - Nachází se v západní části Arménie. Armavir je pravděpodobně nejteplejší. Letní teploty zde někdy dosahují až 40 ℃. Je to země brandy (též známé jako arménský koňak), ale z této oblasti pocházejí i některá kvalitní bílá vína. Révy rostou na vulkanických půdách v nadmořské výšce 900-1 100 metrů. Hlavními odrůdami jsou bílá Kangun a červená Haghtanak.

 5. Aragatsont - Nachází se na západě Arménie a zažila v posledních letech největší investice a rozvoj vinařství ze všech oblastí. V důsledku toho zde vzniklo několik nových moderních vinných sklepů. To a blízkost k Jerevanu činí Aragatsotn atraktivním cílem pro milovníky vína a vinařské turistiky. Vinice jsou vysázeny v nadmořské výšce 1 100-1 400 metrů. Velkou část půd zde tvoří sopečná láva. Hlavními odrůdami jsou bílá Kangun, a Voskkehat a červená Areni Noir.

   

4) Celkově jsou vinařské oblasti Arménie charakterizovány suchým kontinentálním klimatem, vysokou nadmořskou výškou a hornatým terénem. To dává arménským vínům unikátní chuťové vlastnosti a charakter.

Na oficiálním seznamu odrůd révy vinné je v Arménii zapsáno 27 odrůd a níže uvádíme ty nejznámější. Genetická pestrost odrůd vinné révy v této oblasti je však mnohem širší, neboť dlouhá historie a fakt, že v oblasti Kavkazu nedošlo k invazi Phyloxery umožnilo zachování mnoha jedinečných odrůd a jejich variet. Všechny tyto "zapomenuté" odrůdy jsou v posledních desetiletích předmětem studia nejen milovníků vína, ale i široké vědecké obce.

 • Areni Noir - červená odrůda, která je považována za nejvýznamnější a nejstarší arménskou odrůdu. Vyrábí se z ní hladká, elegantní vína. Často se jí přezdívá arménský Pinot Noir.
 • Kangun - bílá odrůda, která je hojně vysazována v Armaviru vyniká okouzlující vůní a chutí ovoce a květin
 • Voskehat - bílá odrůda, která se pěstuje především v oblasti Aragatsotn. Pokud je Areni králem arménských hroznů, Voshehat je rozhodně královnou. Tato bílá odrůda vytváří ohromující vína s plným tělem se smetanovou texturou a řadou ovocných a cukrářských chutí 
 • Kakhet - nově Milah, červená odrůda zodpovědná za strukturu a chuť v mnohých cuveé, používá se též při výrobě sladkých fortifikovaných vín
 • Kakhet - červená odrůda, která se pěstuje především v oblasti Ararat. Hakhtanak má obrovský potenciál stárnutí. Vína vykazují vyzrálé třísloviny, robustní strukturu a bohatou chuť ostružin, černého rybízu a švestek.

 Areni Noir 

Voskehat  

Pohled na Velký a Malý Ararat z vinařství Armenia Wine

 

V Arménii dochází v posledních letech k bouřlivému rozmachu vinařství. V dobách Sovětského Svazu byla většina produkce podřízena myšlence dosažení co nejvyšších výnosů a většina hroznů byla využita na výrobu brandy. S návratem demokracie, soukromého vlastnictví a příchodem rodáků i zdrojů z celosvětové arménské diaspory dochází k masivní výsadbě nových vinohradů. Využívání tradičních autochtonních odrůd, vybavení vinařství nejmodernějším vybavením, ale i k návratu tradičních způsobů výroby vína.

Tisíciletá metoda výroby v Karas je jedinečnou arménskou tradicí a charakteristickou značkou arménského vína. Tyto velké hliněné amfory se používají ke kvašení a zrání vín po několik tisíciletí. Tato metoda se během 20. století téměř ztratila. Naštěstí si v polovině roku 2000 několik vinařů uvědomilo, že metoda karas je součástí jedinečné identity arménských vín. Výsledkem je, že dnes stále více vinařství experimentuje s touto metodou.

Tradičně jsou asi dvě třetiny karas zakopány pod zemí, zatímco jedna třetina je ponechána nad povrchem, což vytváří přirozenou regulaci teploty. 

Namleté hrozny se nechají fermentovat v karasech. Karasy jsou obvykle velké a objemné, a jsou vyrobeny z místní hlíny s vysokým obsahem minerálů. Po fermentaci se karasy uzavřou a víno se nechá zrát několik měsíců až několik let, až se dosáhne požadovaného stupně zralosti. Během této doby se víno často podrobí spontánnímu malolaktickému kvašení, který přidává jemnost a harmonii chuťových vlastností. Podle rozhodnutí vinaře a záměru výsledné chuti se víno po určité době po ukončení fermentace (měsíce až rok) přečerpá a může dále zrát v Karasu, dubovém sudu, nebo nerezovém tanku. Někteří vinaři vina před lahvováním ani nepodrobují filtraci a tím dosahují maximálně autenticity vína s minimem zásahů. 

Metoda výroby vína v karasech se stala populární v posledních letech díky rostoucímu zájmu o přírodní a biodynamické víno, které neobsahuje žádné přidané chemické látky. Víno vyrobené touto metodou má charakteristickou chuť a aroma a často má jemnou tříslovinku a výrazný minerální základ.

Bonusová knížka města Litoměřice

Jsme součástí Bonusové knížky Litoměřic! 

Pro návštěvníky města, ale i všechny domácí, je určena skvělá Bonusová knížka, která Vám otevře možnost čerpání spousty slev a bonusů na zážitky v Litoměřicích. Navštivte nás a vychutnejte si svou bonusovou nabídku také v Noravanku.

Obrázek článku

Více informací na www.litomerice.cz/bonusova-knizka

Navštivte nás na Wine Prague 2023

Ve dnech 16. a 17. května 2023 nás můžete navštívit na mezinárodním veletrhu vína pro profesionály a odbornou veřejnost Wine Prague 2023! Více informací naleznete na wineprague.com 

Banner_591x127_navstivte_2023

Březen - Dopravné zdarma nad 500 Kč

Máme pro vás speciální akci na měsíc březen. Suchý únor je za námi, tak pojďme doplnit domácí vinotéky. A aby bylo vybírání příjemnější hradíme dopravu všech objednávek nad 500 Kč my. Doprava specializovanou službou Messenger Wine - šetrně, na uvedenou adresu. S ruční překládkou. Co víc si přát? 

Zvýhodněná nabídka pro ČSOB, klienty i zaměstnance

Dobrý den,

přinášíme Vám exkluzivní nabídku pro zaměstnance a klienty ČSOB, a.s.

Klienti skupiny ČSOB, a.s., kteří používají platební kartu této instituce a zároveň jsou registrování v programu Svět odměn mohou čerpat slevu na nákup na www.noravank.cz.

Nabídka je připravena i pro všechny zaměstnance ČSOB, kteří v rámci svého programu zaměstnaneckých benefitů, mohou čerpat zajímavou slevu na nákupy u nás. 

Zveme Vás k výhodnému nákupu našich vín. Udělejte radost sobě a svým blízkým.