Armenia Wine - Takar Kangun 2020 Arménské bílé víno

Kód: AAW03-2020
440 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení

Ručně sbírané hrozny tradiční arménské odrůdy Kangun pěstované v oblasti Aragatsotn v nadmořské výšce 1.000 m n.m. Část partie před scelením zrála ve franzcouzských a arménských dubových sudech.  Jedná se o krásné svěží víno. Velmi reprezentativní zástupce arménského vinařství. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ručně sbírané hrozny tradiční arménské odrůdy Kangun pěstované v oblasti Aragatsotn v nadmořské výšce 1.000 m n.m. Část partie před scelením zrála ve franzcouzských a arménských dubových sudech.  Jedná se o krásné svěží víno. Velmi reprezentativní zástupce arménského vinařství.

Barva je světlá slámová.

Jemmné a elegantní aroma hrušky a zeleného jablka je následováno odvážnými, živými tóny akácie.

Lehce minerální, svěží ovocitá chuť se stopou vanilky v příjemné střední dochuti.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Arménská bílá vína
Odrůda: Kangun
Cukernatost: Suché
Ročník: 2020
Alkohol: 13,5 %
Zbytkový cukr: 3,7 g
Titrovatelné kyseliny: 5,2 g
Servírování: 10°-12°C
Párování: Raclet, Fondue, mořské plody
Země původu: Arménie
Barva: Bílé víno

Představení vinařství

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 5.4.2023
+ Hoho, krásné víno. Svěží, křupavé, velmi krásné aroma. doporučuji

5
Avatar autora | 4.3.2023
příjemné víno, slámově zlatá barva se zelenakavými tóny. ovocné aroma, lehká mineralita, příjemný kyselinka. Oproti ročníku 2017 působí logicky svěžím dojmem, Má určitě potenciál na další zrání. Víno přišlo dobře zabalené, spolu s doplňujícími informacemi o dodavateli. Doporučuji

Armenia Wine: Příběh o Vínu, Tradici a Výjimečnosti

Arménie, země bohatá na historii a kulturu, se stala jedním z nejzajímavějších destinací pro milovníky vína. Zde v srdci Kavkazu, mezi úchvatnými horami a zelenými vinicemi, vzkvétá vinařská tradice, kterou reprezentuje vinařství Armenia Wine. Připojte se k nám na cestě, kdy budeme prozkoumávat tuto výjimečnou vinohradnickou oázu.

Historie a Založení Vinařství Armenia Wine

Armenia Wine je jedním z nejprestižnějších a přitom relativně mladých vinařství v Arménii. Jeho kořeny sahají do roku 2006, kdy byla společnost založena rodinami vášnivých vinařů a podnikatelů Vardanyan a Mkrtchyan. Cílem bylo přinést kvalitní víno z Arménie na mezinárodní scénu a oslavovat bohatou historii pěstování hroznů v této oblasti. Jádrem vinařské filozofie společnosti je závazek k udržitelnosti a ekologickým postupům. Vinice jsou pečlivě ošetřovány metodami šetrnými k životnímu prostředí, respektující přirozenou rovnováhu ekosystému.

Umístění: Vinice Arménie

Společnost obhospodařuje své vinice ve 3 vinařských oblastech Arménie:

1) Historická vinařská oblast Vayots Dzor leží na jihovýchodním konci Arménie. V jeskyni Areni v této oblasti byl odkryt nejstarší vinný sklep na světě z doby před 6200 lety. Skupina vykopávek radiokarbonově datovala jeskyni do roku 4200 před naším letopočtem, což poskytlo důkaz, že víno hrálo ústřední roli od počátku arménské historie.

Vayots Dzor s rozlehlými horskými oblastmi, svěžími údolími řek, úchvatnými soutěskami a tajemnými jeskyněmi má širokou škálu výjimečných přírodních krás. Název doslova znamená „Údolí strastí“, protože oblast byla během své historie zpustošena několika zemětřeseními. Vinice s nejvyšší nadmořskou výškou (1.650 m n.m.) v Arménii se nacházejí v oblasti Vayots Dzor. Tato oblast nám poskytuje kultovní hrozny Areni, které se používají v našich červených vínech.

2) Oblast Armavir se nachází v západní části Arménie, mezi horami Ararat a Aragats. Tato centrální náhorní planina je od nepaměti využívána pro zemědělské účely. Nadmořská výška je 850-1.100 metrů nad mořem; klima je suché kontinentální.

V této Armenia Wine pěstuje arménskou hlavně bílou odrůdu Kangun, používanou v tichých bílých a šumivých vínech, a také francouzské odrůdy. Z této oblasti také pocházejí hrozny Karmrahyut, Haghtanak, Saperavi (červené) a Rkatsiteli, Muscat, Chenin Blanc, Aligote (bílé).

 

3) Aragatsotn je země vulkanických štítů s nejvyšší nadmořskou výškou 4.090 metrů nad mořem. Klima regionu je velmi rozmanité. Zatímco léto v údolí trvá až do října, v oblastech vedle vrcholu hory Aragats je po celý rok většinou zima.

Vysokohorské oblasti se vyznačují alpskými loukami, které jsou často protkány hlubokými roklemi a holými skalami. V některých lokalitách rostou dubové háje.

Statistická fakta

  1. Roční výrobní kapacita až 14 milionů lahví
  2. 135 hektarů vlastních vinic
  3. 83 hektarů ekologických vinic
  4. Spolupráce s více než 600 vinaři ze 3 vinařských oblastí
  5. Pravidelný export do více než 50 zemí
  6. Spolupráce s mezinárodními odborníky a vinaři: Jean-Baptiste Soula hlavní enolog společnosti, Olivier Chapt jako hlavní výrobce brandy a Paulo Piera jako mistr sektu.