Fautor - 2019 Barbaro - Syrah & Tempranillo & Cabernet Sauvignon &Saperavi Moldavské červené víno

Kód: MFA24-2019
990 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
23.5.2024
Možnosti doručení

Čtyři odrůdy vína, každá naplněná bouřlivou, fascinující energií, tvoří vyváženou symbiozu v tomto cuveé. 

Omamná kombinace černého rybízu, sušených švestek, borůvek a ostružin, je to co zaujme po přivonění ke sklence, tohoto temně karmínového vína. 

V chuti je víno plné, hladivé, 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čtyři odrůdy vína, každá naplněná bouřlivou, fascinující energií, tvoří vyváženou symbiozu v tomto cuveé. 

Omamná kombinace černého rybízu, sušených švestek, borůvek a ostružin, je to co zaujme po přivonění ke sklence, tohoto temně karmínového vína. 

V chuti je víno plné, hladivé, se širokou paletou ovocných a kořeněných tónů. Černá třešeň, švestka a granátové jablko. Orientální koření, lékořice a tabákové listy. 

Příjemná dlouhá dochuť s krásně zakulacenými taniny, které vynikly 12 měsíčním školením v barikových sudech z francouzského dubu. 

Víno doporučujeme před konzumací dekantovat. Skvěle se hodí k pečeným masům, zvěřině a skopovému.

Hrozny pro toto charakteristické cuvée byly ručně sbírány začátkem října na vlastních vinicích v oblasti chráněného zeměpisného původu Trajánův val. Zbytky této stavby, která sloužila jako obrana římské říše proti barbarům, se proplétají po vinicích v této oblasti a byly inspirací pro pojmenování našeho vína.  

Vína fermentovala 10 dní v nerezových tancích při kontrolované teplotě 25˚C až 30˚C. Poté Syrah, Tempranillo a Cabernet Sauvignon zrály 12 měsíců ve francouzských barikových sudech. Saperavi se stejně dlouho rafinovalo v sudech z rumunského a amerického dubu.

Limitovaná edice 13.333 lahví. Doporučujeme k archivaci po dobu minimálně 10 let. 

 

Ocenění:

GOLD / Sommeliers Choice Awards, SUA 2022
GOLD / Portugal Wine Trophy 2022
GRAND GOLD – ŠAMPION / Galicja Vitis 2022
DOUBLE GOLD / Gilbert a Gaillard 2022
GOLD / Berliner Wine Trophy 2022
SILVER / USA Víno Hodnocení
GOLD / GB Decanter 92 bodů 2022

GRAND GOLD / Mondus Vini Spring 2023

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Moldavská červená vína
Záruka: 2 roky
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Saperavi, Tempranillo, Syrah
Cukernatost: Suché
Ročník: 2019
Alkohol: 14,0 %
Zbytkový cukr: 1,6 g
Titrovatelné kyseliny: 5,2 g
Servírování: 16°-18°C
Párování: Pečená masa, sýry s bílou plísní
Země původu: Moldávie
Barva: Červené víno

Představení rodinného vinařství

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Fautor je rodinný podnik, který připravuje vína, jež inspirují a vyvolávají radost. Filozofie tohoto vinného domu je založena myšlencé krásného životní stylu a na víno hledí skrze prizma umění. 

Název Fautor pochází z latiny a symbolizuje "tvůrce", neboť práce ve vinicích a ve vinařství je neustálým procesem tvorby. Dvojité "F" rámované štítem na znaku vinařství představuje širokou rodinu Fautor a naznačuje myšlenku bezpečí a důvěry spotřebitele v kvalitu finálního produktu.

Vinice vinařství zabírají plochu 350 ha a nacházejí se na jihu Moldavské republiky v regionu vinařství Valul lui Traian. Vinice zahrnují jak klasické  "světové", tak místní odrůdy (Feteasca Regală, Feteasca Neagră, Rara Neagră) a dvě pro Moldávii unikátní španělské odrůdy (Albariño a Tempranillo), které jsou pro tuto oblast zcela vyjímečné. Faktory, které umožňují vinařství Fautor vytvářet jedinečná světová vína, jsou terroir, původní odrůdy a inovativní přístup. Specifické terroir vinic Fautor je tvořené přiléhající biosferickou rezervací pod patronátem UNESCO, les Codrii Tigheci a terasami řeky Prut, která také vymezuje hranici mezi Rumunskem a Moldavskou republikou.

Vinařství se zaměřuje na výrobu vína vysoce kvalitního, které každoročně získává mezinárodní ocenění a těší se uznání spotřebitelů z různých zemí. Šest let po sobě, od roku 2017 do roku 2022, bylo vinařství Fautor označeno jako "nejvíce oceněný vinařský podnik Moldavské republiky" díky získání nejvyššího počtu medailí na mezinárodních soutěžích. Vysoké hodnocení, které bylo uděleno několika vínům z portfolia vinařství od Robert Parker Wine Advocate, otevřelo novou kapitolu v historii vín z Moldavské republiky.