Fautor - Aurore - Syrah & Cab. Sauvignon 2019 Moldavské červené víno

Kód: MFA25-2019
Novinka
Značka: Fautor
–10 %
MFA25 Syrah+CS
550 Kč –10 % 490 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení

Toto cuveé odrůd Syrah (51%) a Cabernet Sauvignon (49%) se vyznačuje obzvláště hlubokým aroma. Vůně černého ovoce, borůvek, třešní a sušených švestek je dobře čitelná i v chuti vína. Svůdné tóny pepře a vanilky zanechají elegantní pocit v ústech a postarají se o silný zážitek. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto cuveé odrůd Syrah (53%) a Cabernet Sauvignon (47%) se vyznačuje obzvláště hlubokým aroma. Vůně černého ovoce, borůvek, třešní a sušených švestek je dobře čitelná i v chuti vína. Svůdné tóny pepře a vanilky zanechají elegantní pocit v ústech a postarají se o silný zážitek. 

Víno zrálo 6 měsíců v barikových sudech z francouzského a amerického dubu.

Hrozny z vlastních vinic z mikroklimatické oblasti Tigheci, chráněná oblast původu Trajánův val. 

Doporučujeme podávat při teplotě 14 - 16°C. Výborně se snoubí s pokrmy z hovězího masa nebo zvěřiny. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Moldavská červená vína
Záruka: 2 roky
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Syrah
Cukernatost: Suché
Ročník: 2019
Alkohol: 14,11 %
Zbytkový cukr: 1,6 g
Titrovatelné kyseliny: 5,0 g
Servírování: 14°-16°C
Párování: Pečené hovězí maso, zvěřina
Země původu: Moldávie
Barva: Červené víno

Představení rodinného vinařství

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Fautor je rodinný podnik, který připravuje vína, jež inspirují a vyvolávají radost. Filozofie tohoto vinného domu je založena myšlencé krásného životní stylu a na víno hledí skrze prizma umění. 

Název Fautor pochází z latiny a symbolizuje "tvůrce", neboť práce ve vinicích a ve vinařství je neustálým procesem tvorby. Dvojité "F" rámované štítem na znaku vinařství představuje širokou rodinu Fautor a naznačuje myšlenku bezpečí a důvěry spotřebitele v kvalitu finálního produktu.

Vinice vinařství zabírají plochu 350 ha a nacházejí se na jihu Moldavské republiky v regionu vinařství Valul lui Traian. Vinice zahrnují jak klasické  "světové", tak místní odrůdy (Feteasca Regală, Feteasca Neagră, Rara Neagră) a dvě pro Moldávii unikátní španělské odrůdy (Albariño a Tempranillo), které jsou pro tuto oblast zcela vyjímečné. Faktory, které umožňují vinařství Fautor vytvářet jedinečná světová vína, jsou terroir, původní odrůdy a inovativní přístup. Specifické terroir vinic Fautor je tvořené přiléhající biosferickou rezervací pod patronátem UNESCO, les Codrii Tigheci a terasami řeky Prut, která také vymezuje hranici mezi Rumunskem a Moldavskou republikou.

Vinařství se zaměřuje na výrobu vína vysoce kvalitního, které každoročně získává mezinárodní ocenění a těší se uznání spotřebitelů z různých zemí. Šest let po sobě, od roku 2017 do roku 2022, bylo vinařství Fautor označeno jako "nejvíce oceněný vinařský podnik Moldavské republiky" díky získání nejvyššího počtu medailí na mezinárodních soutěžích. Vysoké hodnocení, které bylo uděleno několika vínům z portfolia vinařství od Robert Parker Wine Advocate, otevřelo novou kapitolu v historii vín z Moldavské republiky.