Armenia Wine - Takar Areni Rose 2021 Arménské růžové víno

Kód: AAW09-2021
–4 %
AAW09 takar areni rose
460 Kč –4 % 440 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení

Ručně sbírané hrozny tradiční arménské odrůdy Areni pěstované v oblasti Vayots Dzor. Samovolně vytékající mošt zůstává před lisováním v kontaktu se slupkami přibližně 10 hodin. Následují 2 týdny alkoholového kvašení při teplotě 14-16°C v nerezových tancích.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ručně sbírané hrozny tradiční arménské odrůdy Areni pěstované v oblasti Vayots Dzor. Samovolně vytékající mošt zůstává před lisováním v kontaktu se slupkami přibližně 10 hodin. Následují 2 týdny alkoholového kvašení při teplotě 14-16°C v nerezových tancích.

Víno má příjemnou, světle lososovou barvu. Nevtíravé aroma zralých meruněk a květinových tónů. V chuti je velmi svěží, hravé s příjemnou dlouhou dochutí, která nezastírá třísloviny. Jedno z mála růžových vín, které není primárně o jahodách, ale naopak dává najevo svůj původ v červeném víně. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Veškerý sortiment
Odrůda: Areni
Cukernatost: Suché
Ročník: 2021
Alkohol: 13 %
Zbytkový cukr: 2,5 g
Titrovatelné kyseliny: 5,0 g
Servírování: 10°-12°C
Párování: Mořské plody, zeleninové risotto
Země původu: Arménie
Barva: Růžové víno

Představení vinařství

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Armenia Wine: Příběh o Vínu, Tradici a Výjimečnosti

Arménie, země bohatá na historii a kulturu, se stala jedním z nejzajímavějších destinací pro milovníky vína. Zde v srdci Kavkazu, mezi úchvatnými horami a zelenými vinicemi, vzkvétá vinařská tradice, kterou reprezentuje vinařství Armenia Wine. Připojte se k nám na cestě, kdy budeme prozkoumávat tuto výjimečnou vinohradnickou oázu.

Historie a Založení Vinařství Armenia Wine

Armenia Wine je jedním z nejprestižnějších a přitom relativně mladých vinařství v Arménii. Jeho kořeny sahají do roku 2006, kdy byla společnost založena rodinami vášnivých vinařů a podnikatelů Vardanyan a Mkrtchyan. Cílem bylo přinést kvalitní víno z Arménie na mezinárodní scénu a oslavovat bohatou historii pěstování hroznů v této oblasti. Jádrem vinařské filozofie společnosti je závazek k udržitelnosti a ekologickým postupům. Vinice jsou pečlivě ošetřovány metodami šetrnými k životnímu prostředí, respektující přirozenou rovnováhu ekosystému.

Umístění: Vinice Arménie

Společnost obhospodařuje své vinice ve 3 vinařských oblastech Arménie:

1) Historická vinařská oblast Vayots Dzor leží na jihovýchodním konci Arménie. V jeskyni Areni v této oblasti byl odkryt nejstarší vinný sklep na světě z doby před 6200 lety. Skupina vykopávek radiokarbonově datovala jeskyni do roku 4200 před naším letopočtem, což poskytlo důkaz, že víno hrálo ústřední roli od počátku arménské historie.

Vayots Dzor s rozlehlými horskými oblastmi, svěžími údolími řek, úchvatnými soutěskami a tajemnými jeskyněmi má širokou škálu výjimečných přírodních krás. Název doslova znamená „Údolí strastí“, protože oblast byla během své historie zpustošena několika zemětřeseními. Vinice s nejvyšší nadmořskou výškou (1.650 m n.m.) v Arménii se nacházejí v oblasti Vayots Dzor. Tato oblast nám poskytuje kultovní hrozny Areni, které se používají v našich červených vínech.

2) Oblast Armavir se nachází v západní části Arménie, mezi horami Ararat a Aragats. Tato centrální náhorní planina je od nepaměti využívána pro zemědělské účely. Nadmořská výška je 850-1.100 metrů nad mořem; klima je suché kontinentální.

V této Armenia Wine pěstuje arménskou hlavně bílou odrůdu Kangun, používanou v tichých bílých a šumivých vínech, a také francouzské odrůdy. Z této oblasti také pocházejí hrozny Karmrahyut, Haghtanak, Saperavi (červené) a Rkatsiteli, Muscat, Chenin Blanc, Aligote (bílé).

 

3) Aragatsotn je země vulkanických štítů s nejvyšší nadmořskou výškou 4.090 metrů nad mořem. Klima regionu je velmi rozmanité. Zatímco léto v údolí trvá až do října, v oblastech vedle vrcholu hory Aragats je po celý rok většinou zima.

Vysokohorské oblasti se vyznačují alpskými loukami, které jsou často protkány hlubokými roklemi a holými skalami. V některých lokalitách rostou dubové háje.

Statistická fakta

  1. Roční výrobní kapacita až 14 milionů lahví
  2. 135 hektarů vlastních vinic
  3. 83 hektarů ekologických vinic
  4. Spolupráce s více než 600 vinaři ze 3 vinařských oblastí
  5. Pravidelný export do více než 50 zemí
  6. Spolupráce s mezinárodními odborníky a vinaři: Jean-Baptiste Soula hlavní enolog společnosti, Olivier Chapt jako hlavní výrobce brandy a Paulo Piera jako mistr sektu.