Chateau Purcari - tichá vína, Degustační set Degustační balíček

Kód: SET08
–19 %
purcari set 23
2 460 Kč –19 % 1 999 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Kolekce tichých vín z vinařství Chateau Purcari vás potěší svou ucelenou strukturou. Ochutnáte svěží bílá odrůdové vína ročníku 2021. Červená vína lehce školená na dubu i velmi krásnou reservu. Purcari je již téměř 2 století pojem mezi moldavskými vinaři, ale téměř stejně dlouhou dobu je znémé a vyhledávané i mezi milovníky vína po celém světě. Ochutnejte vína králů. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Negru de Purcari, 2020
Suché červené víno, 13,7 % alk., 2,3 g cukru, 5,4 g tr. kys. Negru de Purcari 2020 - Víno Králů. Král mezi červenými víny. Jedná se o víno, které vydobylo moldavským vínům zaslouženou pozici mezi špičkovými víny světa. Cuveé, které se připravuje již od 70. let 19. století a svým pojetím jasně odkazuje na nejlepší tradice Bordeauxe. Komplexní, vážné, ale přístupné. Elegantní, ke konzumaci dnes, nebo zhodnocení dalším zráním ve sklepě.

Pinot Noir de Purcari, 2020
Suché červené víno, 12,8 % alk., 1,7 g cukru, 5,0 g tr. kys. Hedvábně lehké a jemné víno takové je Pinot Noir de Purcari 2020. Hrozny Rulandského modrého byly sklizeny ručně z vlastních vinic v oblasti chráněného zeměpisného původu Stefan Voda. Vinifikace proběhla tradiční metodou řízeného kvašení a následně víno zrálo 6 měsíců v nových francouzských barikových sudech. Ve sklence vynikne krásná purpurově červená barva. Květinový buket přechází do komplexní vůně jahod, malin a fialek. Sametová, plná chuť přechází v dochuti do lehkých tónů nazrálého dřeva.

Cabernet Sauvignon de Purcari, 2021 
Suché červené víno, 13,4 % alk., 3,7 g cukru, 5,3 g tr. kys. Cabernet sauvignon de Purcari. Energické, mužné a robustní víno. Intenzivní rubínová barva s bohatou paletou vůní, které dominuje černá třešeň doplněná jemnými tóny exotického koření. Chuť je plná, komplexní, s tóny zralého ovoce, čokolády, vanilky a hrozinek. Sametově měkké třísloviny zdůrazňujíkulatost a měkkost dochuti s příjemnými tóny zráni na dubu. 6 měsíců zrání na bariku.

Rosé de Purcari, 2021 
Růžové sáché víno, 13,46% alk., 2,7 g cukru, 6,6 g tr.kys. Rosé de Purcari je jako krásný jarní den v meruňkovém sadu naplněném vůní tisíců květů. Nový ročník potvrdil své skvělé kvality a na jaře 2022 získat Velkou zlatou medaili na mezinárodní výstavě v Bruselu a mimo jiné též Stříbrnou medaili na Decanter World Wine Awards 2022. Jedná se o cuveé Cabernetu Sauvignon, Merlotu a Rara Neagry. Všechny hrozny jsou pěstovány na vlastních vinicích v oblasti chráněného zeměpisného původu Stefan Voda. Po ruční sklizni následuje řízená vinifikace v nerezových tancích. Svěží růžová barva je doprovázena jemnou vůní exotického ovoce. Sladká chuť s tóny meruněk, broskví a černého rybízu přechází pomalu ve výraznou dochuť lesního ovoce. Toto krásné, každý rok vysoce ceněné růžové víno potěší nejenom na každé letní oslavě, ale vychutnáte si ho i kdykoli během roku. 

Pinot Grigio de Purcari, 2021 
Bílé suché víno, 13,4% alk., 2,2 g cukru, 6,9 g tr.kys. Pinot Grigio de Purcari je jako dotek babího léta: hladký, teplý a tajemný. Víno, které nekřičí, ale šeptá krásný příběh. Hrozny Rulandského šedého byly sklizeny ručně z vlastních vinic v oblasti chráněného zeměpisného původu Stefan Voda. Vinifikace proběhla tradiční metodou studené alkoholové fermentace a řízeného kvašení v nerezových tancích. Víno má relativně bledou barvu se zelenkavými odlesky a mohlo by se zdát, že se jedná o Pinot Grigio přípravený v italském stylu. Po ochutnání však získáme pocit alsaského vína. Plné, téměř viskózní víno s buketem kandovaného ovoce a poutavou, pikantní dochutí. Z již získaných ocenění můžeme jmenovat zlatou medaili z Mondus Vini 2022.

Viorica de Purcari, 2021
Bílé suché víno, 13,5 % alk., 3,1 g cukru, 5,6 g tr.kys. Odrůda hroznů Viorica je odrůda s s osobitým charakterem: byla vyšlechtěna v Moldávii v roce 1969. "Rodiče" Vioriky jsou dvě červené odrůdy hroznů - Seibel a Aleatico. Paradoxně výsledkem křížení je bílá odrůda hroznů. Viorica de Purcari je klenot ušlechtilé třídy. Víno Viorica je vyrobeno výhradně z hroznů Viorica. Ručně sklízené hrozny a vinifikace tradiční metodou řízeného kvašení. Bílé víno Viorica de Purcari je explozí smyslů: má vůni akácie a bazalkových květů, je svěží, lehké a nezapomenutelné. Zlatá barva s jasně jantarovými odstíny je nádherně doplněna vyváženou a sametovou chutí s jemnými tóny muškátu. Viorica si Vás získá komplexním aroma a sametovou chutí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: