Chateau Purcari - tichá vína, Degustační set Degustační balíček

Kód: SET08
–18 %
NR sety purcari 2024
2 460 Kč –18 % 1 999 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení

Kolekce tichých vín z vinařství Chateau Purcari vás potěší svou ucelenou strukturou. Ochutnáte svěží bílá odrůdová vína, červená vína lehce školená na dubu i velmi krásnou reservu. Purcari je již téměř 2 století pojem mezi moldavskými vinaři, ale téměř stejně dlouhou dobu je znémé a vyhledávané i mezi milovníky vína po celém světě. Ochutnejte vína králů. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Purcari Vintages - Rosu de Purcari, 2018
Suché červené víno, 13,5 % alk.,3,8 g cukru, 5,5 g tr. kys. Zralé, bohaté a plné chuti. Rudé jako oheň, vášnivé jako láska, neodolatelné jako krásná žena. 

Cihlově červená barva a komplexní aroma lesního ovoce, brusinek a sušených švestek je doprovázené jemnou, sladkou nuancí vanilky. Ovocná chuť překvapí svou jemností, rafinovaností a hloubkou. 

Hrozny odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot a Malbec byly sklizeny ručně z vlastních vinic v oblasti chráněného zeměpisného původu Stefan Voda. Vinifikace tradiční metodou řízeného kvašení a následné zrání po dobu 18 měsíců ve francouzských barikových sudech. 

Pinot Noir de Purcari, 2021
Suché červené víno, 13,2 % alk., 4,1 g cukru, 5,4 g tr. kys. Hedvábně lehké a jemné víno takové je Pinot Noir de Purcari 2021. Hrozny Rulandského modrého byly sklizeny ručně z vlastních vinic v oblasti chráněného zeměpisného původu Stefan Voda. Vinifikace proběhla tradiční metodou řízeného kvašení a následně víno zrálo 6 měsíců v nových francouzských barikových sudech. 

Ve sklence vynikne krásná purpurově červená barva. Květinový buket přechází do komplexní vůně jahod, malin a fialek. Sametová, plná chuť přechází v dochuti do lehkých tónů nazrálého dřeva.

Cabernet Sauvignon de Purcari, 2021 
Suché červené víno, 13,4 % alk., 3,7 g cukru, 5,3 g tr. kys. Cabernet sauvignon de Purcari. Energické, mužné a robustní víno. Intenzivní rubínová barva s bohatou paletou vůní, které dominuje černá třešeň doplněná jemnými tóny exotického koření.

Chuť je plná, komplexní, s tóny zralého ovoce, čokolády, vanilky a hrozinek. Sametově měkké třísloviny zdůrazňujíkulatost a měkkost dochuti s příjemnými tóny zráni na dubu. 6 měsíců zrání na bariku.

Pinot Grigio de Purcari, 2022
Bílé suché víno, 12,8% alk., 2,8 g cukru, 5,5 g tr.kys. Pinot Grigio de Purcari je jako dotek babího léta: hladký, teplý a tajemný. Víno, které nekřičí, ale šeptá krásný příběh. Hrozny Rulandského šedého byly sklizeny ručně z vlastních vinic v oblasti chráněného zeměpisného původu Stefan Voda. Vinifikace proběhla tradiční metodou studené alkoholové fermentace a řízeného kvašení v nerezových tancích.

Víno má relativně bledou barvu se zelenkavými odlesky a mohlo by se zdát, že se jedná o Pinot Grigio přípravený v italském stylu. Po ochutnání však získáme pocit alsaského vína. Plné, téměř viskózní víno s buketem kandovaného ovoce a poutavou, pikantní dochutí. Z již získaných ocenění můžeme jmenovat zlatou medaili z Mondus Vini 2022.

Viorica de Purcari, 2022
Bílé suché víno, 13,5 % alk., 3,1 g cukru, 5,6 g tr.kys. Odrůda hroznů Viorica je odrůda s s osobitým charakterem: byla vyšlechtěna v Moldávii v roce 1969. "Rodiče" Vioriky jsou dvě červené odrůdy hroznů - Seibel a Aleatico. Paradoxně výsledkem křížení je bílá odrůda hroznů. Viorica de Purcari je klenot ušlechtilé třídy. Víno Viorica je vyrobeno výhradně z hroznů Viorica. Ručně sklízené hrozny a vinifikace tradiční metodou řízeného kvašení.

Bílé víno Viorica de Purcari je explozí smyslů: má vůni akácie a bazalkových květů, je svěží, lehké a nezapomenutelné. Zlatá barva s jasně jantarovými odstíny je nádherně doplněna vyváženou a sametovou chutí s jemnými tóny muškátu. Viorica si Vás získá komplexním aroma a sametovou chutí.

Pinot Grigio de Purcari, 2022

Bílé suché víno, 13,0 % alk., 3,2 g cukru, 5,6 g tr.kys. Chardonnay de Purcari. Nádherné, výrazné a dominantní, zůstane vždy králem bílých vín. Hrozny byly sklizeny ručně z vlastních vinic v oblasti chráněného zeměpisného původu Stefan Voda. Vinifikace tradiční metodou řízeného kvašení. a následné zrání po dobu 6 měsíců v barikových sudech.

Víno má otevřenou zlatavou barvu s odstíny jantaru. Intenzivní vůni dominují květiny a exotické ovoce. Plná, opulentní chuť je komplexní, s tóny mandlí a vanilky. Dlouhá perzistence se vyznačuje příjemnými zralými tóny. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: