Chateau Purcari - tichá vína, Degustační set

Kód: SET08
Akce Novinka
2 460 Kč –19 %
Purcari set
2 460 Kč –19 % 1 999 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Kolekce tichých vín z vinařství Chateau Purcari vás potěší svou ucelenou strukturou. Ochutnáte svěží odrůdové vína s ročníku 2021. Červená vína lehce školená na dubu i velmi krásnou reservu. Purcari je již téměř 2 století pojem mezi moldavskými vinaři, ale téměř stejně dlouhou dobu je znémé a vyhledávané i mezi milovníky vína po celém světě. Ochutnejte vína králů. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rosu de Purcari, 2018 
Suché červené víno, 13,5 % alk., 1,0 g cukru, 5,6 g tr. kys.  50% Cabernet Sauvignon, 35% Merlot, 15% Malbec. 18 měsíců zrání ve franczouském barikovém sudu. Rosu de Purcari 2018 - je objevem pro milovníky vína. Zralé, bohaté a plné chuti. Rudé jako oheň, vášnivé jako láska, neodolatelné jako krásná žena. Cihlově červená barva a komplexní aroma lesního ovoce, brusinek a sušených švestek je doprovázené jemnou, sladkou nuancí vanilky. Ovocná chuť překvapí svou jemností, rafinovaností a hloubkou. Jedná se o víno čerstvě uvolněné na trh s velkým potenciálem k dalšímu rozvoji, ale je možné si ho vychutnat již i nyní. 

Pinot Noir de Purcari, 2020
Suché červené víno, 12,8 % alk., 1,7 g cukru, 5,0 g tr. kys. Hedvábně lehké a jemné víno takové je Pinot Noir de Purcari 2020. Hrozny Rulandského modrého byly sklizeny ručně z vlastních vinic v oblasti chráněného zeměpisného původu Stefan Voda. Vinifikace proběhla tradiční metodou řízeného kvašení a následně víno zrálo 6 měsíců v nových francouzských barikových sudech. Ve sklence vynikne krásná purpurově červená barva. Květinový buket přechází do komplexní vůně jahod, malin a fialek. Sametová, plná chuť přechází v dochuti do lehkých tónů nazrálého dřeva.

Cabernet Sauvignon de Purcari, 2020 
Suché červené víno, 13,3 % alk., 2,5 g cukru, 5,0 g tr. kys. Cabernet sauvignon de Purcari. Energické, mužné a robustní víno. Intenzivní rubínová barva s bohatou paletou vůní, které dominuje černá třešeň doplněná jemnými tóny exotického koření. Chuť je plná, komplexní, s tóny zralého ovoce, čokolády, vanilky a hrozinek. Sametově měkké třísloviny zdůrazňujíkulatost a měkkost dochuti s příjemnými tóny zráni na dubu. 6 měsíců zrání na bariku.

Rosé de Purcari, 2021 
Růžové sáché víno, 13,46% alk., 2,7 g cukru, 6,6 g tr.kys. Rosé de Purcari je jako krásný jarní den v meruňkovém sadu naplněném vůní tisíců květů. Nový ročník potvrdil své skvělé kvality a na jaře 2022 získat Velkou zlatou medaili na mezinárodní výstavě v Bruselu a mimo jiné též Stříbrnou medaili na Decanter World Wine Awards 2022. Jedná se o cuveé Cabernetu Sauvignon, Merlotu a Rara Neagry. Všechny hrozny jsou pěstovány na vlastních vinicích v oblasti chráněného zeměpisného původu Stefan Voda. Po ruční sklizni následuje řízená vinifikace v nerezových tancích. Svěží růžová barva je doprovázena jemnou vůní exotického ovoce. Sladká chuť s tóny meruněk, broskví a černého rybízu přechází pomalu ve výraznou dochuť lesního ovoce. Toto krásné, každý rok vysoce ceněné růžové víno potěší nejenom na každé letní oslavě, ale vychutnáte si ho i kdykoli během roku. 

Pinot Grigio de Purcari, 2021 
Bílé suché víno, 13,4% alk., 2,2 g cukru, 6,9 g tr.kys. Pinot Grigio de Purcari je jako dotek babího léta: hladký, teplý a tajemný. Víno, které nekřičí, ale šeptá krásný příběh. Hrozny Rulandského šedého byly sklizeny ručně z vlastních vinic v oblasti chráněného zeměpisného původu Stefan Voda. Vinifikace proběhla tradiční metodou studené alkoholové fermentace a řízeného kvašení v nerezových tancích. Víno má relativně bledou barvu se zelenkavými odlesky a mohlo by se zdát, že se jedná o Pinot Grigio přípravený v italském stylu. Po ochutnání však získáme pocit alsaského vína. Plné, téměř viskózní víno s buketem kandovaného ovoce a poutavou, pikantní dochutí. Z již získaných ocenění můžeme jmenovat zlatou medaili z Mondus Vini 2022.

Viorica de Purcari, 2021
Bílé suché víno, 13,2 % alk., 1,0 g cukru, 6,9 g tr.kys. Odrůda hroznů Viorica je odrůda s s osobitým charakterem: byla vyšlechtěna v Moldávii v roce 1969. "Rodiče" Vioriky jsou dvě červené odrůdy hroznů - Seibel a Aleatico. Paradoxně výsledkem křížení je bílá odrůda hroznů. Viorica de Purcari je klenot ušlechtilé třídy. Víno Viorica je vyrobeno výhradně z hroznů Viorica. Ručně sklízené hrozny a vinifikace tradiční metodou řízeného kvašení. Bílé víno Viorica de Purcari je explozí smyslů: má vůni akácie a bazalkových květů, je svěží, lehké a nezapomenutelné. Zlatá barva s jasně jantarovými odstíny je nádherně doplněna vyváženou a sametovou chutí s jemnými tóny muškátu. Viorica si Vás získá komplexním aroma a sametovou chutí. 3 ročníky za sebou získává toto víno ta nejvyšší ocenění na mezinárodních soutěžíš - jmenujme například jenom opakovaný zlaty Decanter nebo zlato z Bruselu. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: