Arménský výběr Degustační balíček

Kód: SET01
ZDARMA –9 %
NR sety armenie
3 430 Kč –9 % 3 114 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
23.5.2024
Možnosti doručení

Vína ze samotné kolébky vinařství, to je náš pečlivě připravený výběr vín od 4 vinařů z Armenie. Ochutnáte průřezová vína z oblastí Vajoc Dzor a Armavir. V rámci této jedinečné příležitosti můžete ochutnat vína, které se pěstují na stejných místech již nejméně 6.000 let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinařství Voskevaz, Voskevaz Dry, 2018
Bílé suché víno, 13,0% alk, 1,2 g cukru, 4,7 g tr. kysel. Jas a svěžest zkombinovaná v jedné sklence. Coupage odrůd Voskehat a Kangun přináší víno kterému v aroma dominují tóny bílého ovoce, jarních květin a citrusových plodů. V chuti plné víno s vyváženým poměrem kyselin a příjemnou dlouhou dochutí.

Vinařství Armenia Wine, Takar Kangun, 2020
Ručně sbírané hrozny tradiční arménské odrůdy Kangun pěstované v oblasti Aragatsotn v nadmořské výšce 1.000 m n.m. 1/3 objemu je před scelením zrána ve franzcouzských a arménských dubových sudech. Víno má světle slámovou barvu. Plnou květinovou vůni s pozadím vanilky. V chuti je svěži, šťavnaté s elegantní dochutí.

Vinařství Voskevaz, Nuraz, 2019
Červené suché víno, 13,0% alk, 1,2g cukru, 5,0 g tr. kysel. Tradiční coupage vinařství Voskevaz z hroznů odrůd Haghtanak a Kakhet pěstovaných v blízkosti starověkého hlavního města Armenie - Aghavnatum. Rubínově zbarvené víno s tóny třešní a švestek v aroma zrálo 6 měsíců v barikových sudech z arménského dubu. Zrání dodalo vínu příjemnou harmonickou chuť se středně dlouhou dochutí. Víno je možné archivovat dalších 5 let pro dokonalý zážitek.

Vinařství Van Ardi, Areni Reserve, 2016
Suché červené víno, 13,5% alk., 0,89 g cukru 4,6 g tr. kysel. Hrozny pěstované pro toto víno pocházení z oblasti Aragatson, kde se pěstují na vulkanické půdě již déle než 5.000 let. Příjemné rubínové víno se svěžím buketem snoubícím tóny čokolády, dubu a černých třešní. Plná a hladká chuť, která je ve své harmonii dobře zapamatovatelná. Víno zrálo 14 měsíců na karabažském a francouzském dubu.

Vinařství Armenia Wine, Takar Reserve, 2015
Červené suché víno, 13,5% alk., 5,1 g cukru 5,3 g tr. kysel. Exkluzivní cuveé Areni (Vayots Dzor) a Saperavi (Armavir) které je pěstováno v nadmořské výšce až 1.400 m n.m. Delší čas zrání v prostředí s nízkými nočními teplotami dává vzniknout vínu s perfektně vyváženým poměrem cukrů, kyselin a tříslovin. ¨Dva týdny trvající fermentaci při teplotě 26-28°C bylo následováno měsíc trvající macerací a následně víno zrálo po dobu 18 měsíců v dubových sudech z Náhorního Karabachu. Vzniklo víno tmavě rudé, jiskrné barvy s plným ovocným aroma třešní a švestek, snoubeným s květinovými a vanilkovými tóny. Výsledný dojem je umocněn plnou chutí s dlouhotrvající persistencí.

Vinařství Old Bridge, Areni Noir Reserve, 2015
Červené suché víno, 13,5% alk., 3,6 g cukru 5,0 g tr. kysel. Nádherné víno od malého butikového vinařství rodiny Khalatyan z oblasti Vayots Dzor. Vína byla v této oblasti pěstována a vyráběna již před 6.000 lety a most, který je symbolem vinařství, byl součástí pradávné Hedvábné stezky a na své cestě do Číny po něm přecházel i slavný Marco Polo. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce 1.250 m n.m. a mají zcela specifický půdní profil, který dodává vínům jedinečný charakter. Krásná rudá barva vína je doprovázena aroma ve kterém se mísí ušlechtilé kořenité tóny dřeva, višní, hořké čokolády a stopy kouře. V chuti je plné, příjemně kulaté a harmonicky vyvážené. Víno zrálo 24 měsíců na dubu z Náhorního Karabachu.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: