Glekhuri set 2020 Degustační balíček

Kód: SET09
1 830 Kč –18 % 1 500 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení

Skvělá sada vín pro milovníky autentického vína, které bylo vyrobeno metodou tradiční gruzínské vinifikace v qvevri. 3 vína ročníku 2020 z vinařství Teliani Valley jsou skvělým reprezentantem tohoto typu vín a udělají radost všem opravdovým znalcům. Navíc v sadě za zvýhodněnou cenu.

Víno touto metodou se v Gruzii vyrábí již téměř 8.000 let. V poslední době zažívá tento způsob svou renesanci a zkouší ho s většími, či menšími úspěchy i vinaři v jiných zemích včetně Česka. 

Do této kolekce jsem vybrali vína, která svou kvalitu prokázala v mnoha světových soutěžích a jsou zárukou jedinečného zážitku. Vína můžete již dnes ochutnat, nebo uložit k dalšímu zrání. Jantarová vína - tedy ta z bílých odrůd mají před sebou minimálně 7-10 let možného nerušeného zrání na lahvi. Červené Saperavi má potenciál lahvového zrání ještě delší. Minimálně 15 let. 

Ideální teplota pro konzumaci těchto vín je obligátní pokojová teplota gotického hradu. Proto i u bílých vín, pozor na přechlazení. Teplejší víno nabídne mnohem širší paletu aromatických vjemů. Provzdušnění vína před podáváním můžeme jenom doporučit. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Teliani Valley - Glekhuri, Kisiskhevi Saperavi Qvevri 2020
Červené suché víno, 13,5% alk., 2,52 g cukru, 4,7 g tr. kysel. Víno připravené tradiční metodou zrání v hliněných nádobách zakopaných v zemi z odrůdy Saperavi. Víno leželo 6 měsíců na slupkách a následně ještě dalších 6 měsíců zrálo, celou dobu v hliněné Qvevri. Získalo tak sytou karmínovou barvu. Ve vůni najdeme svěží tóny ostružiny Chuť je elegantní, kultivovaná a ovocitá. Poznáme černé bobulové ovoce následované tóny pražených ořechů.

Teliani Valley - Glekhuri, Kisi Qvevri 2020
Oranžové suché víno, 13,0% alk. 1,50 g cukru, 4,8 g tr. kysel. Vynikající víno připravené tradiční metodou zrání v hliněných nádobách zakopaných v zemi z odrůdy Kisi. Víno leželo 6 měsíců na slupkách a následně ještě dalších 6 měsíců zrálo, celou dobu v hliněné Qvevri. Získalo tak sytou jantarovou barvu. Ve vůni najdeme svěží tóny pomerančů a broskví. Chuť je elegantní, jemnými taniny. Na patře vás polechtá chuť sušených broskví následovaná pikantními bylinami a sušeným čajem v dlouhé dochuti.

Teliani Valley - Glekhuri, Khikhvi Qvevri 2020
Oranžové suché víno, 13,0% alk, 2,02 cukru, 5,0 g tr. kysel. Tradiční coupage vinařství Voskevaz z hroznů odrůd Haghtanak a Kakhet pěstovaných v blízkosti starověkého hlavního města Armenie - Aghavnatum. Rubínově zbarvené víno s tóny třešní a švestek v aroma zrálo 6 měsíců v barikových sudech z arménského dubu. Zrání dodalo vínu příjemnou harmonickou chuť se středně dlouhou dochutí. Víno je možné archivovat dalších 5 let pro dokonalý zážitek.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Degustační balíčky
Odrůda: Kisi, Saperavi, Khikhvi
Kategorie: Gruzínská vína
Zbytkový cukr: Suchá vína
Způsob vinifikace: Qvevri

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: