Teliani Valley - Glekhuri, Khikhvi Qvevri 2020 Gruzínské bílé víno

Kód: GTV12-2020
630 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
18.4.2024
Možnosti doručení

Vynikající víno připravené tradiční metodou zrání v hliněných nádobách zakopaných v zemi z odrůdy Khikhvi. Bouřlivé alkohlové kvašení na slupkách po dobu 9 dnů, následované sekundární fermentací po dobu 16 dnů. Zklidněná surovina zraje 6 měsíců na slupkách, celý proces probíhá v hliněné Qvevri. Výsledné víno získalo krásnou jantarovou barvu se zelenkavými odlesky. Víno se vyznačuje charakteristickou odrůdovou vůní lučních květin, zralého žlutého ovoce a vánočního koření.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vynikající víno připravené tradiční metodou zrání v hliněných nádobách zakopaných v zemi z odrůdy Khikhvi. Bouřlivé alkohlové kvašení na slupkách po dobu 9 dnů, následované sekundární fermentací po dobu 16 dnů. Zklidněná surovina zraje 6 měsíců na slupkách, celý proces probíhá v hliněné Qvevri. Výsledné víno získalo krásnou jantarovou barvu se zelenkavými odlesky. Víno se vyznačuje charakteristickou odrůdovou vůní lučních květin, zralého žlutého ovoce a vánočního koření. Harmonická sametová chuť s příjemnou tříslovinou je podpořena příjemnou kyselinkou, který zajistí příjemnou dlouhou dochuť suchého, plného vína.. 

Hrozny byly vypěstovány v oblasti Kacheti, blízko vesnice Akhmeta. Celá partie nejlepších hroznů byla fermentována v Qvevri, čehož výsledkem je víno jiskřivě jantarové barvy.

Víno nepřechlazujte, pouze by vystoupily třísloviny na úkor krásných chutí. Podávejte chladné, ne ledové.

Skvělých 95 bodů z IWC 2022.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Gruzínská vína
Odrůda: Qvevri, Khikhvi
Cukernatost: Suché
Ročník: 2020
Alkohol: 13,0 %
Zbytkový cukr: 2,02 g
Titrovatelné kyseliny: 5 g
Servírování: 15°-17°C
Párování: Tučné sýry, losos
Země původu: Gruzie
Barva: Bílé víno
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 4.3.2023
Skvělé víno. Mám rád tato přírodně kvašené vína a toto oranžové víno zcela naplnilo má očekávání. Výrazná, ale harmonická chuť. Krásná lahev i etiketa. Hrdlo lahve chráněno voskovou kapslí. Víno má určitě potenciál k dalšímu zrání. Určitě by udělalo radost i jako skvělý dárek pro milovníka vín, který ví o co se jedná.