Fautor - Illustro - Cabernet Sauvignon & Merlot 2016 Moldavské červené víno

Kód: MFA11-2015
1 100 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení

Vlajková loď vinařství Fautor, cuveé s podílem 65% Cabernet Sauvignon a 35% Merlot. Ručně sklízené hrozny pocházejí z vinic chráněné zeměpisné  polohy Trajánův val v Tigheciské mikroklimatické zóně. Víno zrálo 12 měsíců v nových Francouszských dubových sudech. Víno má velkorysou červenou barvu a komplexní tóny dobře vyzrálé švestky, fíků, kávy a jemné čokolády. Hluboká chuť s mandlovými odstíny je doprovázená bohatou texturou a ušlechtilými tříslovinami. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

ILUSTRO Cabernet Sauvignon - Merlot 2016

Odrůda hroznů: Cabernet Sauvignon – 65 % Merlot – 35 %

Vinice: Cabernet Sauvignon - 10,0 ha Merlot - 5,0 ha Výnos: 8,5 t/ha

Terroir: vinařská a vinařská oblast IGP Valul lui Traian, Tigheci mikrozóna, vesnice Romanești

Sklizeň: začátek října Teplota fermentace: 25˚C - 30˚C

Vinifikace: 10 dní v nerezovém tanku při kontrolované teplotě 25˚C - 30˚C Zrání ve dřevě: 12 měsíců v nových francouzských dubových sudech.

Limitovaná edice 11308 lahví.

Víno má velkorysou červenou barvu a komplexní tóny dobře vyzrálé švestky, fíků, kávy a jemné čokolády. Hluboká chuť s mandlovými odstíny je doprovázená bohatou texturou a ušlechtilými tříslovinami.  Podávat: při 1 6˚C - 18˚C s úpravami z červeného masa, jako je rostbíf, jehněčí, skopové nebo vepřové maso, ale také s vyzrálými sýry.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Moldavská červená vína
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot
Cukernatost: Suché
Ročník: 2016
Alkohol: 14,5 %
Zbytkový cukr: 2,2 g
Titrovatelné kyseliny: 5,2 g
Servírování: 16°-18°C
Párování: Vyzrálé tvrdé sýry, Skopové
Země původu: Moldávie
Barva: Červené víno

Představení rodinného vinařství

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Fautor je rodinný podnik, který připravuje vína, jež inspirují a vyvolávají radost. Filozofie tohoto vinného domu je založena myšlencé krásného životní stylu a na víno hledí skrze prizma umění. 

Název Fautor pochází z latiny a symbolizuje "tvůrce", neboť práce ve vinicích a ve vinařství je neustálým procesem tvorby. Dvojité "F" rámované štítem na znaku vinařství představuje širokou rodinu Fautor a naznačuje myšlenku bezpečí a důvěry spotřebitele v kvalitu finálního produktu.

Vinice vinařství zabírají plochu 350 ha a nacházejí se na jihu Moldavské republiky v regionu vinařství Valul lui Traian. Vinice zahrnují jak klasické  "světové", tak místní odrůdy (Feteasca Regală, Feteasca Neagră, Rara Neagră) a dvě pro Moldávii unikátní španělské odrůdy (Albariño a Tempranillo), které jsou pro tuto oblast zcela vyjímečné. Faktory, které umožňují vinařství Fautor vytvářet jedinečná světová vína, jsou terroir, původní odrůdy a inovativní přístup. Specifické terroir vinic Fautor je tvořené přiléhající biosferickou rezervací pod patronátem UNESCO, les Codrii Tigheci a terasami řeky Prut, která také vymezuje hranici mezi Rumunskem a Moldavskou republikou.

Vinařství se zaměřuje na výrobu vína vysoce kvalitního, které každoročně získává mezinárodní ocenění a těší se uznání spotřebitelů z různých zemí. Šest let po sobě, od roku 2017 do roku 2022, bylo vinařství Fautor označeno jako "nejvíce oceněný vinařský podnik Moldavské republiky" díky získání nejvyššího počtu medailí na mezinárodních soutěžích. Vysoké hodnocení, které bylo uděleno několika vínům z portfolia vinařství od Robert Parker Wine Advocate, otevřelo novou kapitolu v historii vín z Moldavské republiky.