Voskevaz Winery - Nuraz 2019 Arménské červené víno

Kód: AVW05-2019
410 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení

Tradiční coupage vinařství Voskevaz z hroznů odrůd Haghtanak a Milagh pěstovaných v blízkosti starověkého hlavního města Armenie - Aghavnatum. Rubínově zbarvené víno s tóny třešní a švestek v aroma zrálo 6 měsíců v barikových sudech z arménského dubu. Zrání dodalo vínu příjemnou harmonickou chuť se středně dlouhou dochutí. Víno je možné archivovat dalších 5 let pro dokonalý zážitek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradiční coupage vinařství Voskevaz z hroznů odrůd Haghtanak a Kakhet pěstovaných v blízkosti starověkého hlavního města Armenie - Aghavnatum. Rubínově zbarvené víno s tóny třešní a švestek v aroma zrálo 6 měsíců v barikových sudech z arménského dubu. Zrání dodalo vínu příjemnou harmonickou chuť se středně dlouhou dochutí. Víno je možné archivovat dalších 5 let pro dokonalý zážitek.

Voskevaz Winery, založená v roce 1932, se nachází ve vinařské oblasti Aragatsotn v Arménii ve stejnojmené obci. Jméno znamená v překladu Zlatý hrozen a reflektuje staletou tradici pěstování vína. Voskevaz dnes vyrábí vína za pomoci moderní technologie i skvělá tradiční vína z hliněných amform Karasi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Arménská červená vína
Odrůda: Hakhtanak, Milagh
Cukernatost: Suché
Ročník: 2019
Alkohol: 12,6 %
Zbytkový cukr: 2 g
Titrovatelné kyseliny: 5,4 g
Servírování: 18°C-19°C
Párování: Pečená masa, stařené sýry
Země původu: Arménie
Barva: Červené víno

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: