Zlaté Vinařské Litoměřice 2023 Degustační balíček

Kód: SET10
ZDARMA –21 %
NR vinarske ltm 2023
1 140 Kč –21 % 899 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Zvýhodněný set vín oceněných zlatou medailí na největší výstavě českých vín - Vinařské Litoměřice. U příležitosti 21. ročníku jsme přihlásili do soutěže i naše vína a nabízíme Vám možnost ochutnat set 3 vín oceněných zlatou medailí na této soutěži. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Vinařství Armenia Wine - Takar Areni, 2020 - nejlepší zahraniční červené víno soutěže
Suché červené víno, 14% alk., 2,5 g cukru, 5,6 tr. kys. Hrozny pěstované v oblasti Vayats Dzor v nadmořské výšce 1.200 m n.m. byly ručně sbírány a prošly pečlivým tříděním. Víno vyrobeno metodou řízeného kvašení v nerezových tancích a následným zráním v barikových sudech.

Barva vína je třešňová s rudými odlesky.

Příjemně kořeněné aroma vanilky a lékořice na pozadí třešní a ostružin. Chuť je precisně vyvážená s příjemnými tříslovinami.

Vinařství Vinuri de Comrat - Plai Saperavi + Bastardo, 2018
Červené suché víno, 13% alk., 1,6 g cukru 5,1 g tr. kys. Představujeme vám velmi zajímavé víno vyrobené ze 2 odrůd. Řada Plai - v překladu SKOK, je tentokrát skokem do cuvee Gruzínského Saperavi a Ukrajinského Bastardo, sklizených v oblasti chráněného zeměpisného původu Trajánův val. Obě odrůdy jsou známe pro svou ovocitost, ale i divoký charakter. 

Barva vína přechází od granátového jablka po černou třešeň. Ve vůni je čitelné, nevtíravé s převahou třešně a koření. 

V chutí je komplexní s harmonicky skloubenou hořkostí a kyselinkou. Ovocné tóny jsou zastoupeny sušenou švestkou a černým rybízem. 

Vinařství Chateau Purcari - 1827 Rosé de Purcari, 2021
Rjůžové such víno, 13,5% alk, 2,7 g cukru, 6,6 g tr. kysel.

Rosé de Purcari je jako krásný jarní den v meruňkovém sadu naplněném vůní tisíců květů. Nový ročník potvrdil své skvělé kvality a na jaře 2022 získat Velkou zlatou medaili na mezinárodní výstavě v Bruselu a mimo jiné též Stříbrnou medaili na Decanter World Wine Awards 2022.

 Jedná se o cuveé Cabernetu Sauvignon, Merlotu a Rara Neagry. Všechny hrozny jsou pěstovány na vlastních vinicích v oblasti chráněného zeměpisného původu Stefan Voda. Po ruční sklizni následuje řízená vinifikace v nerezových tancích.

Svěží růžová barva je doprovázena jemnou vůní exotického ovoce. Sladká chuť s tóny meruněk, broskví a černého rybízu přechází pomalu ve výraznou dochuť lesního ovoce. 

Toto krásné, každý rok vysoce ceněné růžové víno potěší nejenom na každé letní oslavě, ale vychutnáte si ho i kdykoli během roku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: