Cricova: Umění moldavského sektu

Protože víme, že se spokojíte jen s tím nejlepším, servírujeme vám exkluzivní šumivá vína ze srdce východoevropské Moldávie. Slyšeli jste o sektech Cricova?

Proč šumivé víno Cricova?

Vinné sklepy Cricova jsou naprosto unikátním místem v srdci Moldavské republiky. Jednotlivé historické souvislosti a kulturní dědictví dělají z tohoto vinařství bez okolků krále moldavského vína. Toto výjimečné vinařství produkuje ročně miliony lahví tichého i šumivého vína a právem se stalo i objektem kulturního dědictví Moldávie.

Unikátem zdejší produkce je šumivé červené víno vyráběné klasickou metodou druhotného kvašení v lahvi během svého několikaletého skladování. Dominantou vinařství Cricova je světové prvenství ve velikosti podzemních sklepů na šumivá vína. Tyto impozantní sklepy mají délku více než 120 kilometrů!

Když bublinky, tak Cricova z vinotéky Noravank!

Na přiťuknutí stojí dozajista Grand Vintage 2012, sekt vyrobený z hroznu Rulandy modré za použití tradiční francouzské metody druhotného kvašení v lahvi. Zrání na lahvi trvající 5 let dává vyniknout jemnému perlení a delikátní chuti s tóny jablek, hrušek a broskví. Dalším výjimečným kouskem je Alb de Onitcani, jemné šumivé víno s bouřlivým perlením, které se vyrábí z novošlechtěné moldavské odrůdy. Tento sekt má příjemnou zlatavou barvu, ve vůni lze cítit lipový květ a čerstvě posekaná tráva. V dochuti tohoto sektu pocítíte mírně ovocné tóny s jemnými květinovými akcenty. Alb de Onitcani působí svěžím, lehkým a přitažlivým dojmem. Přesně tak, jak by to u sektu mělo být. Na zdraví!

Jak si nejlépe vychutnat sekt Cricova?

Sekty z vinných sklepů Cricova se hodí pro výjimečné okamžiky. Takže vlastně pro každý úspěšný den. Otevřete si svůj moldavský sekt při víkendovém posezení s přáteli, na pracovním večírku, jako přípitek během svatby anebo navštivte naší vinárnu Noravank v srdci vinařských Litoměřic. Šumivá vína Cricova oceníte nejen jako intimní aperitiv při romantické večeři se svou drahou polovičkou, ale i v rámci společenských večírků a firemních oslav. Prémiové bílé a červené sekty Cricova, nebo jejich kultivovaná cuvée, udávají neomezené možnosti ve využití tohoto autentického zahraničního šumivého vína.

Elegantně i odvážně! Vychutnejte si moldavské sekty Cricova, které nejsou úplně obvyklé, ale jsou rozhodně zajímavé.
Těšíme se na setkání, váš Noravank - Vína plná slunce