Využijte slevový kód NORAVANK100 a získejte slevu 100 Kč (platí pro nákup nezlevněných produktů).

Představujeme Domeniile Davidescu

Stejně jako kořeny mohutného dubu vrůstají hluboko do země aby vytvořily pevné spojení s místem, tak i rodina Davidescu zasvětila celé generace své vášni pro vinařství a vytvořila ta nejlepší vína s osobitým charakterem.

Domeniile Davidescu - mistrovské dílo, inspirované tradicí!

Láska k nejlepším moldavských vínům a půdě začala u Ilie Davidesca, na kterého dodnes vzpomínají jeho potomci jako na dědečka Eliáše. Byl to poctivý řemeslný vinař a včelař a i dnes po mnoha letech, zůstává dědeček Eliáš v paměti místních obyvatel z Chiselia Mare, jako činorodý, horlivý, neúnavný a přátelský kamarád. 

Ve své práci byl podporován manželkou Parascovií, učitelkou na místní základní škole. Společně pracovali pro blaho své rodiny a starali se o 18 hektarů vinné révy a jejich odkaž žije dodnes. Původní vinice jsou stále součástí nového vinařství, stejně jako sklep, kde dědeček Eliáš vyráběl svá vína.

Toto mistrovství převzal syn Vladimir Davidescu a vnoučata Adrian a Elena, kteří s plným nasazením a vytrvalostí pokračují v díle svého dědečka. Vytvářejí bezvadná vína. Nejlepší moldavská vína, která připomínají slávu předků a sladkost medu v každé kapce. 

Vinice

Vína pocházejí z oblasti Valul lui Traian, Trajánův val,  - regionu s chráněným zeměpisným označením původu, který se nachází v jižní části Moldavska. Konkrétně na svazích v okolí řeky Prut, mikroklimatické oblasti Alexandru Ioan Cuza.

Podnebí oblasti je mírné, kontinentální, s vlivy z Černého moře. Půdy jsou z větší části zařazeny do III. pedoklimatické zóny s nedostatečnou vlhkostí. Roční srážky se pohybují od 450 do 550 mm a je zde 310-320 slunečních dní za rok. Teplé teploty jsou vyváženy černomořskými vánky a chladivým efektem lesů Tigheciului. Region má členitý charakter s hlubokými říčními údolími a svahy různé strmosti. Nadmořská výška se pohybuje od 5 do 311 mnm. Půdy jsou převážně velmi černé černozemě (Mollisols) vulkanického původu.

 Výroba vína

Ručně sbírané hrozny do malých přepravek jsou předávány k manuálnímu třídění a i následně velmi jemně zpracovávány. Pneumatické lisy, řízené kvašení, klasické vinařské postupy s důrazem na inovace. Nezastupitelnou roli při zdokonalování chuťové kvality vín hraje zrání v dubových sudech. V Domeniile Davidescu vybrali francouzské dubové sudy Seguin Moreau, Frenesit, Mercier a Tonnelerie Nadalie, které dodávají vínům sametové třísloviny a výrazné aroma. Při stáčení na plně automatické stáčecí lince italské společnosti Bertolaso je používána dusíková atmosféra k vyloučení oxidace ve skle. Mistrovské moderní dílo inspirované tradicí.

 Naše nabídka

Z nabídky vinařství Domeniile Davidescu jsme pro začátek vybrali 3 skvělé zástupce oceněné zlatou medailí na prestižních jarních výstavách v letošním roce.

Bílé víno reprezentuje cuveé - Viorica & Pinot Grigio 2021, Berlin Wine Trophy 2022 GOLD Medal

Rosé - Sorginte Merlot 2021, Berlin Wine Trophy 2022 GOLD Medal 

Červené cuveé - Rara Neagra & Saperavi 2019. Mondus vini 2022 GOLD Medal

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení