Využijte slevový kód NORAVANK100 a získejte slevu 100 Kč (platí pro nákup nezlevněných produktů).

Jak jsme bojovali o Purcari

Bylo, nebylo...

Za devatero horami, a devatero řekami. Po ujetí více než 1800 km jsme v roce 2015 poprvé dorazili spolu s výpravou Okresní hospodářské komory  Ústí nad Labem do vesnice Purcari, ležící na hranicích Moldávie a Ukrajiny. Tenkrát jsme poprvé ochutnali vína z produkce vinařství a musím říct, že zaujala a pár lahví se s námi vezlo i domů.

Další návštěva se nám podařila v roce 2017, kdy jsme již cíleně zajeli do této oblasti Moldávie, užili jsme si krásnou ochutnávku a nakoupili zas něco málo domů. Tenkrát jsme již začali s přemlouváním přátel a známých, aby začali vína z této oblasti dovážet k nám do Čech, protože, cesta za nimi do Moldávie je poněkud nepraktická, dlouhá a úmorná a tato vína se v Čechách nedala v té době nikde koupit. No nepodařilo se, nikoho jsme nepřemluvili.

V roce 2019 už ale začal boj o tento poklad. V tomto roce jsem se rozhodli, že ke všem našim činnostem přidáme i dovoz vín z Moldávie a vybudujeme v Litoměřicích důstojné místo pro jejich prezentaci. V březnu 2019 jsme odfrčeli na výstavu Prowein v Düsseldorfu a jednali mimo jiné i se zástupci Chateau Purcari a představili jsme jim náš zájem stát se jejich oficiálním distributorem v České republice. Noooo  hezky si nás vyslechli, popřáli nám mnoho úspěchu v businessu a řekli, že se s námi rádi někdy potkají a pohovoří o možné spolupráci.   Aháá  oni z toho nejsou asi tak nadšení jako my?

No nevadí, v červnu jsme se jim do zámku vypravili znovu. Výprava plná optimismu, dalo by se říct, zalitá sluncem a vůni květin. V překladu - posledních několik kilometrů si nás navigace navedla polní cestou přes slunečnicové pole. Říkali jsme si, to prostě musí vyjít, když je začátek poněkud komplikovaný. Nacpali jsme se k nim ve třech. Martin, Richard a naše nová posila Ivanka. Krásna prohlídka zámku, vinic, výrobních prostorů, starého křížového sklepu, nových sklepů a profesionální, degustace následovaná příjemnou večeří v Chateau. Všechno vypadalo slibně. Naše hostitelka Nataila Vangheli - exportní manažerka pro západní trhy - se nám intenzivně věnovala. Popisovala, odpovídala na naše otázky, hodně se ptala sama. Pocit jako u zkoušky. A také to zkouška byla - známka? Nedostatečný. Hodně štěstí, ať se Vám daří a těšíme se na setkání zas někdy příště. Víte jsme starý dům, vybíráme si své spolupracovníky a vy zatím v tomto oboru pouze začínáte. 

No tak jo, tak my tedy začneme bez Chateau Purcari. V září 2019 jsme otevřeli vinotéku a začali s velko i maloobchodem s víny z Arménie, Gruzie a Moldávie. 

Jak si všichni pamatujeme rok 2019 byl skvělý. Všechno fungovalo. Česká republika na vrcholu ekonomického cyklu. Narodil se nám Adam. Prostě samé radosti. No a v březnu 2020 přišel Covid a první Lock down, pak druhý, třetí -- n-tý. A bylo jaro 2022, svět se rozhodl, že Covid už řešit nebudeme, za to se začalo řešit kdo má většího .... - Začala válka na Ukrajině. 

Z našeho pohledu ale bylo důležité, že po 3 letech se znovu chystala výstava Prowein v Düsseldorfu a my jsme tam nemohli chybět. Měli jsem za sebou již přes 2 roky prodeje vína, byli jsme schopni ukázat čísla a stále jsme měli chuť na Purcari. Domluvili jsme si termín návštěvy a vyrazili směr dočasná Mekka vinařského světa

Natalia na nás čekala. Zase se hodně ptala. Sama toho moc neříkala - jo a ochutnali jsme jeden vzorek vína :-). Byli jsme z toho trochu tumpachoví. Po hodině povídání rozhod s tím, že to celé promyslí, probere se šéfem a uvidíme.   Tak sakra, kde je moje kouzlo osobnosti? Výstavu jsme si užili, ale co se týká Purcari, tak tam jsme si ničím jistí nebyli.

Vrátili jsme se domů a za týden telefonát. Volal velvyslanec Moldávie v ČR. Náhoda? Jeho excelence nám sdělila, že si všimli, že dovážíme do ČR vína z Moldávie, že je tu i prodáváme a že když máme takový hezký společný zájem, že by se rád přijel podívat. Vaše excelence vítejte v královských Litoměřicích, centru Nejsevernější vinařské oblasti v ČR. Příjemné povídání. Čas utekl rychle, udělali jsme si společnou fotku a slíbili jsme si, že zůstaneme v kontaktu. Purcari dál mlčí.

Po měsíci jsem to nevydržel a volám Natálii. Je tajemná, ale veselá. A pak přišel e-mail. Schvalujeme Vás pro naše zastoupení v České republice. HURRRRRÁÁÁÁÁ.

Dočetli jste to až sem? Dík. Máte výdrž. Tak se koukněte třebas i na přehled vín Chateau Purcari, která nabízíme. Pokud budete chtít objednejte si na ochutnání. Uděláte nám radost a my se budeme moct pochlubit Natalii, jak nám ten prodej jde. Nezapomeňte při tom využít slevový kód NORAVANK100. Odečteme Vám 100 Kč z ceny objednávky.

A jestli se chcete kouknout na nějaké fotky z našeho boje o Purcari - tak tady.

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení