Vinaria din Vale - Apogeu 2018 Moldavské červené víno

Kód: MVV13-2018
890 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
23.5.2024
Možnosti doručení

Představujeme limitovanou edici rodinného vinařství din Vale. Apogeu dostalo své jméno podle takzvaného Apogeum - budu na oběžné dráze tělesa, kdy je toto nejvzdálenější od Země. Enolog společnosti, nám tak naznačuje, že toto víno si bere dostatečný odstup, tak aby se mohlo podívat zpátky ke svým kořenům.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Představujeme limitovanou edici rodinného vinařství din Vale. Apogeu dostalo své jméno podle takzvaného Apogeum - budu na oběžné dráze tělesa, kdy je toto nejvzdálenější od Země. Enolog společnosti, nám tak naznačuje, že toto víno si bere dostatečný odstup, tak aby se mohlo podívat zpátky ke svým kořenům.

Jedné se o cuveé dvou autochtonních odrůd Feteasca Neagra a Rara Neagra, které doplňuje Malbec. Ručně sklizené a vybrané hrozny  z oblasti Budžacké stepi , rozkládající se  na jihu Moldavska mezi řekami Dněstr a Prut, sahající až k Černému moři, byly podrobeny řízené vinifikaci a následně školeny po dobu 6 měsíců ve francouzských barikových sudech (Seguin Moreau).

Barva vína je intenzivně rubínová. Aroma nabízí širokou škálu vůní, ze které vystupuje lékořice, zralá švestka a řeřicha.  V chůti se snoubí vášnivé tóny Malbecu, elegance Feteasky Neagry a jemnost Rary Neagry.  Víno je plné, smyslné, s dominantním charakterem černého ovoce, jemné, harmonizující kyselinky a hladivých tříslovin. Dochuť je dlouhá, intenzivní. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Veškerý sortiment
Záruka: 2 roky
Odrůda: Feteasca Neagra, Malbec, Rara Neagra
Cukernatost: Suché
Ročník: 2018
Alkohol: 13,58 %
Zbytkový cukr: 1,5 g
Titrovatelné kyseliny: 5 g
Servírování: 16°-18°C
Párování: Před podáváním doporučujeme dekantaci. Víno skvěle vynikne s telecím masem, pečenou kachnou, kančím gulášem, nebo voie gras s karamelizovanými hruškami
Země původu: Moldávie
Barva: Červené víno

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinaria din Vale je vinařství nacházející se v Moldavské republice, které se specializuje na výrobu vysoce kvalitních vín. Vinice se rozprostírají v oblasti chráněného zeměpisného původu Trajánův val v údolí řeky Răut, které je známé svým příznivým klimatem a vhodnými půdními podmínkami pro pěstování vinné révy.

Vinařství Vinaria din Vale se může pochlubit bohatou historií, která sahá až do roku 1952, kdy bylo založeno. Od té doby se stalo jedním z předních producentů vína v Moldavské republice a získalo si pověst díky svému kvalitnímu a autentickému vínu.

Vinaria din Vale vlastní rozsáhlé vinice, na kterých se pěstují různé odrůdy révy, včetně moldavských tradičních odrůd i mezinárodně uznávaných odrůd. Péče o vinice je prováděna s důrazem na udržitelnost a zachování přírodních procesů, což přispívá k vytváření zdravých a kvalitních hroznů.

Produkce vinařství Vinaria din Vale zahrnuje širokou škálu vín, která zahrnují bílá, červená, růžová a také šumivá vína. Vinařství je známé svými elegantními bílými víny, která mají svěží ovocnou chuť a vyváženou kyselost. Mezi červenými víny dominují plné a bohaté vína s jemnými tříslovinami a dlouhým dozníváním. Růžová vína jsou osvěžující a lahodná, ideální pro letní pití.

Vinaria din Vale kladou důraz na kvalitu a tradici při výrobě vína. Moderní technologie jsou kombinovány s tradičními postupy, jako je ruční sběr hroznů a starostlivost o každý detail v procesu výroby vína. Vinařství také spolupracuje se zkušenými enology a vinaři, kteří pečlivě dohlížejí na každý krok výrobního procesu.