Vinuri De Comrat - Lady, Muscat Othonel 2023 Moldavské bílé víno

Kód: MVC09
230 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení

Toto krásné víno bylo vyrobeno z pečlivě vybraných hroznů odrůdy Muškát Ottonel pěstovaných v chráněné zeměpisné oblasti Trojanův val na jihu Moldávie. Světle zlatavá barva vína je doprovázena typickým aroma muškátových hroznů. Chuť je svěží, příjemně nasládlá, vesele balancovaná příjemnou kyselinkou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto krásné víno bylo vyrobeno z pečlivě vybraných hroznů odrůdy Muškát Ottonel pěstovaných v chráněné zeměpisné oblasti Trojanův val na jihu Moldávie. Světle zlatavá barva vína je doprovázena typickým aroma muškátových hroznů. Chuť je svěží, příjemně nasládlá, vesele balancovaná příjemnou kyselinkou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Veškerý sortiment
Odrůda: Muscat Ottonel
Cukernatost: Polosuché
Ročník: 2023
Alkohol: 12,34 %
Zbytkový cukr: 12,3 g
Titrovatelné kyseliny: 6,0 g
Bezcukerný suchý extrakt: 31,4 g
Servírování: 8°-10°C
Párování: Zeleninové saláty, měkké sýry. deserty
Země původu: Moldávie
Barva: Bílé víno

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinuri de Comrat: Odraz kultury a půvabu Gagauzie v každé lahvi vína

Vinuri de Comrat je vinařství, které se nachází v regionu Gagauzie v Moldavské republice. Toto vinařství se vyznačuje produkcí vynikajících vín, která jsou odrazem místní kultury, tradice a jedinečného terroiru této oblasti. Samotné vinařství navazuje na tradici první vinařské školy založené již v roce 1888 v Basarábii. Samotné vinařství bylo založeno v roce 1897 na základě dekretu carského ministerstva financí o založení 14 produkčních závodů na výroby 40% vína (vodky) pro potřeby carského Ruska. Vinuri de Comrat, je jediný dodnes existující podnik z tehdy založené skupiny lihovarů. 

Gagauzie, autonomní oblast v Moldavské republice, je známá svou bohatou kulturou a tradicemi, a vinařství Vinuri de Comrat tyto prvky zachycuje ve svých vínech. Vinařství se nachází v samotném srdci Gagauzie, v městě Comrat, které je centrem regionu. Tato poloha umožňuje vinařství využít příznivého klimatu a půdních podmínek pro pěstování vinné révy.

Vinuri de Comrat vlastní cca 300 ha vlastních vinic, na kterých se pěstují jak místní gagauzské odrůdy, tak i mezinárodně uznávané odrůdy révy. Mezi gagauzské odrůdy patří například Krasnostop Zolotovsky, Rara Neagră a další, které jsou charakteristické pro region. Tyto odrůdy přispívají k vytváření autentických vín s jedinečným charakterem. Roční produkce vína dosahuje 5-6.000 tun hroznů a více než 3.000.000 litrů vína.

Produkce vinařství Vinuri de Comrat je zaměřena na výrobu kvalitních vín s důrazem na zachování tradice a využití moderních vinařských postupů. Výrobní proces je pečlivý a každý krok je prováděn s cílem zachovat přírodní potenciál hroznů a vyjádřit půvab gagauzského terroiru.

Sortiment vín zahrnuje širokou škálu bílých, červených. Bílá vína mají svěží ovocnou chuť a osvěžující kyselost, zatímco červená vína jsou plná a bohatá s dobře integrovanými tříslovinami.  

Vinařství Vinuri de Comrat se neomezuje pouze na produkci vína, ale také poskytuje návštěvníkům možnost prozkoumat gagauzskou kulturu a tradice. Vinařství organizuje prohlídky vinic a sklípku, kde lze ochutnat jejich lahodná vína a poznat více o historii a způsobu života v regionu Gagauzie.

Vinuri de Comrat je jedinečným příkladem vinařství, které propojuje víno s místní kulturou a tradicemi. Je to místo, kde se láskyplně vytvářejí vína, která přinášejí půvab a jedinečnost Gagauzie do skleničky každého milovníka vína.