Vinuri De Comrat - Lady,Sauvignon Blanc 2023 Moldavské bílé víno

Kód: MVC12-2023
230 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení

Přijměte pozvání k ochutnání svěžího Sauvignonu z kolekce Lady, vinařství Comrat. Francouzská odrůda vznikla křížením odrůd Chenin Blanc a Tramín a je jednou z nejpopulárnějších odrůd na celém světě. Víno zelenkavé barvy Vás osloví dobře čitelným aroma černého rybízu, které doprovází lehké citrusové tony. Chuť vína je svěží a velmi elegantní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přijměte pozvání k ochutnání svěžího Sauvignonu z kolekce Lady, vinařství Comrat. Francouzská odrůda vznikla křížením odrůd Chenin Blanc a Tramín a je jednou z nejpopulárnějších odrůd na celém světě. Víno zelenkavé barvy Vás osloví dobře čitelným aroma černého rybízu, které doprovází lehké citrusové tony. Chuť vína je svěží a velmi elegantní.

Doplňkové parametry

Kategorie: Veškerý sortiment
Odrůda: Sauvignon Blanc
Cukernatost: Polosuché
Ročník: 2023
Alkohol: 12,8 %
Zbytkový cukr: 13,4 g
Titrovatelné kyseliny: 5,8 g
Bezcukerný suchý extrakt: 32,9 g
Servírování: 8°-10°C
Párování: Mořské plody. ovocné deserty
Země původu: Moldávie
Barva: Bílé víno

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinuri de Comrat: Odraz kultury a půvabu Gagauzie v každé lahvi vína

Vinuri de Comrat je vinařství, které se nachází v regionu Gagauzie v Moldavské republice. Toto vinařství se vyznačuje produkcí vynikajících vín, která jsou odrazem místní kultury, tradice a jedinečného terroiru této oblasti. Samotné vinařství navazuje na tradici první vinařské školy založené již v roce 1888 v Basarábii. Samotné vinařství bylo založeno v roce 1897 na základě dekretu carského ministerstva financí o založení 14 produkčních závodů na výroby 40% vína (vodky) pro potřeby carského Ruska. Vinuri de Comrat, je jediný dodnes existující podnik z tehdy založené skupiny lihovarů. 

Gagauzie, autonomní oblast v Moldavské republice, je známá svou bohatou kulturou a tradicemi, a vinařství Vinuri de Comrat tyto prvky zachycuje ve svých vínech. Vinařství se nachází v samotném srdci Gagauzie, v městě Comrat, které je centrem regionu. Tato poloha umožňuje vinařství využít příznivého klimatu a půdních podmínek pro pěstování vinné révy.

Vinuri de Comrat vlastní cca 300 ha vlastních vinic, na kterých se pěstují jak místní gagauzské odrůdy, tak i mezinárodně uznávané odrůdy révy. Mezi gagauzské odrůdy patří například Krasnostop Zolotovsky, Rara Neagră a další, které jsou charakteristické pro region. Tyto odrůdy přispívají k vytváření autentických vín s jedinečným charakterem. Roční produkce vína dosahuje 5-6.000 tun hroznů a více než 3.000.000 litrů vína.

Produkce vinařství Vinuri de Comrat je zaměřena na výrobu kvalitních vín s důrazem na zachování tradice a využití moderních vinařských postupů. Výrobní proces je pečlivý a každý krok je prováděn s cílem zachovat přírodní potenciál hroznů a vyjádřit půvab gagauzského terroiru.

Sortiment vín zahrnuje širokou škálu bílých, červených. Bílá vína mají svěží ovocnou chuť a osvěžující kyselost, zatímco červená vína jsou plná a bohatá s dobře integrovanými tříslovinami.  

Vinařství Vinuri de Comrat se neomezuje pouze na produkci vína, ale také poskytuje návštěvníkům možnost prozkoumat gagauzskou kulturu a tradice. Vinařství organizuje prohlídky vinic a sklípku, kde lze ochutnat jejich lahodná vína a poznat více o historii a způsobu života v regionu Gagauzie.

Vinuri de Comrat je jedinečným příkladem vinařství, které propojuje víno s místní kulturou a tradicemi. Je to místo, kde se láskyplně vytvářejí vína, která přinášejí půvab a jedinečnost Gagauzie do skleničky každého milovníka vína.