4x Zlatá z Vinařských Litoměřic 2022

Vinařská turistika je v jarním rozkvětu a vy přemýšlíte, kam vyrazit za dobrým vínem? Přijďte okoštovat naše arménská, gruzínská a moldavská vína na letošní Vinařské Litoměřice. My tam budeme!

Vinařské Litoměřice 2022

Každoročně konaná akce, Vinařské Litoměřice, která je mnohými považována za největší výstavu s vinařskou tématikou v ČR, se po roční odmlce opět vrací na místo činu. V pátek 22. 4. a v sobotu 23. 4. 2022 otevře litoměřické Kulturní centrum své brány a přivítá vinaře, someliéry a další přátele kvalitního vína z Čech, Moravy i zahraničí. Byl by hřích chybět na takové akci? Rozhodně ano!

A proto navštivte jubilejní 20. ročník Vinařských Litoměřic a nenechte si ujít i naši vinotéku Noravank, která vám nabídne vinný košt Arménie, Gruzie a Moldávie u jednoho stolu.

Naše úspěšná vína na Vinařských Litoměřicích

Přijďte je ochutnat i vy! Na přední pozice se řadí Areni Noir Reserve, naše letitá chlouba a arménské červené víno, které rozmazlí všechny vaše smysly. Ochutnat budete moci i arménské víno Takar Kangun nebo moldavská červená vína Feteasca Neagra a Pastoral, která vás vystřelí až k degustačnímu nebi. Všechna tato uvedená vína, která jsou pro svou zemi původu a jedinečné zrající procesy velmi originální, získala od hodnotící komise letošního ročníku Vinařských Litoměřic zlaté medaile! Zvýhodněnou sadu oceněných vín můžete zakoupit zde.

Noravank v srdci Litoměřic

Svět je plný dobrot, které se vyplatí objevovat a ochutnávat. A pokud vám časový harmonogram nedovolí zavítat na sváteční degustaci Vinařských Litoměřic, stavte se v naší vinotéce Noravank v historickém centru královského města Litoměřic. Svou sklenku vína si tak můžete vychutnat v jedinečných prostorech s atmosférou barokního nádvoří, nebo v původně gotických sklepech a ochutnejte i naše sladké či slané pochoutky, které se s našimi zahraničními víny skvěle párují. Věděli jste, že východoevropská kuchyně dokáže zázraky?

Bavte se a vychutnávejte, váš Noravank